Znajdziesz...

  • Projekt INTERNATIONAL KINDERGARTEN w naszym przedszkolu od 11 lutego!!!

    Projekt INTERNATIONAL KINDERGARTEN skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Został stworzony z myślą o edukacji najmłodszych. Projekt uwrażliwia na międzykulturowość, daje szanse zdobycia oraz rozwoju umiejętności językowych. Poprzez bezpośredni kontakt z międzynarodowym środowiskiem otwiera okno na świat. Projekt obejmuje 15 przedszkoli w kraju. Jest to sześciotygodniowy kurs prowadzony przez praktykantów z najdalszych zakątków świata. Program zajęć ma na celu rozwój języka obcego oraz przedstawienie kraju, z którego praktykant pochodzi. Zajęcia prowadzone są za pomocą różnych metod, przede wszystkim zabawę i wspólne gry. Dzięki projektowi dzieci poznają kulturę innych krajów, mają bezpośredni kontakt z trenerami, native speakerami, co uaktywnia naukę języka obcego.

    Od 11 lutego także nasze przedszkole dołączyło do narodowego projektu organizacji AIESEC, w którym biorą udział najlepsze przedszkola z całej Polski. Nasza szkoła to placówka otwarta na międzynarodowość oraz wspierająca wszechstronny rozwój dzieci. Gościmy praktykantów z Egiptu i Gruzji, którzy przez sześć tygodni będą przybliżać świat najmłodszym wychowankom.

  • XI Międzyszkolny Świąteczny Konkurs Gwiazdkowy- zapraszamy wszystkich chętnych

    Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w XI edycji Międzyszkolnego Świątecznego Konkursu Gwiazdkowego. Jak co roku startować można w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej i muzycznej. Tegoroczny konkurs przebiega pod hasłem: "GWIAZDA DROGĘ NAM WSKAZAŁA...".

    Szczegóły: w regulaminie XI_MIEDZYSZKOLNY_KONKURS_SWIaTECZNY.doc

  • Konkurs plastyczny

    „Niepodległa w piosence i rysunku”

    REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

    1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. KEN w Bardzie z Filią w Przyłęku.

    2. Celem konkursu jest:

         1. Promocja młodych twórców biorących udział w konkursie.

    2.  Prezentowanie umiejętności i dorobku artystycznego.

    3.  Budowanie postaw patriotycznych poprzez poznawanie dzieł sztuki plastycznej.

    4.  Wyłonienie utalentowanych uczniów oraz zachęcenie ich do pracy twórczej.

    5.  Kształtowanie umiejętności zdrowego współzawodnictwa.

    6.  Rozwijanie wrażliwości artystycznej i estetycznej.

    3. Organizatorem Konkursu jest biblioteka szkolna ZS-P im. KEN w Bardzie.

    4. Honorowy patronat nad Konkursem sprawuje Pani Poseł Izabela Mrzygłocka.

    5. Konkurs rozpoczyna się 30 października 2012 r. (wtorek ) i trwa do 12 listopada 2012r. ( poniedziałek).

    6.  Prace konkursowe oceniane są w następujących grupach wiekowych:

    a) uczniowie klas I-III,

    b) uczniowie klas IV-VI,

    W każdej grupie wiekowej przyznawane będą I, II i III miejsca.

    7.   Uczestnicy wykonują pracę plastyczną będącą ilustracją do piosenki:

    kl. I-III- "Płynie Wisła, płynie" ( zał. nr 1),

    kl. IV-VI- "Hej, strzelcy wraz" ( zał. nr 2 ).

    Format pracy: A4 ( mały blok rysunkowy) lub A3 ( duży blok rysunkowy)

    Technika: rysunek wykonany ołówkiem, kredką, pastelami, obrazek namalowany farbami plakatowymi lub akwarelą, wyklejanka, collage (bez technik przestrzennych ).

    Praca wykonana jest indywidualnie i samodzielnie przez autora ( bez pomocy osób trzecich).

    Każdą pracę należy opisać na odwrocie ( np. poprzez naklejenie załącznika nr 3).

    Wszystkie prace zostaną zaprezentowane podczas okolicznościowej wystawy organizowanej przez bibliotekę szkolną ZS-P na terenie budynku szkolnego.

    8.Kryteria oceny: samodzielność, kreatywność w ujęciu tematu, dobór kolorystyczny, przekaz estetyczny.

    9.O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje powołana w tym celu Komisja Konkursowa, którą powołuje organizator.  Decyzja Komisji jest ostateczna.

    10.Prace nie spełniające warunków regulaminowych nie będą oceniane przez Komisję.

    11.Ostateczny termin składania prac: 12 listopad 2012r. w bibliotece szkolnej.

    12.Lista zwycięzców zostanie ogłoszona  na stronie internetowej szkoły spbardo.edupage.org

    12. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas apelu w listopadzie 2012r.

    13. Zgłoszenie prac do konkursu jest jednoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora, o których mowa w art.50 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. Z 1994r., Nr 24, poz. 83) oraz do publikacji w wydawnictwach wszelkiego typu, wydawanych przez Organizatora oraz w Internecie.

    Osoba odpowiedzialna: Joanna Dyś

    Regulamin Konkursu dostępny jest w bibliotece szkolnej ZS-P oraz na stronie internetowej szkoły.

    zalacznik_1.docx, zalacznik_2.docx, zalacznik_3.docx

  • Lepiej zapobiegać... czyli spotkania uczniów z przedstawicielami policji

    29 października br. obyły się spotkania na poziomie klas IV, V i VI  przedstawicielami Rewiru Dzielnicowych oraz Komendy Powiatowej w Ząbkowicach Śląskich. Pogadanki dotyczyły coraz bardziej nasilających się zachowań negatywnych wśród nastolatków i zostały zorganizowane z inicjatywy pedagoga szkolnego. Spotkania są jednym z ważnych elementów profilaktyki zachowań agresywnych, wiążą się z programem wychowawczym i profilaktycznym ,a także są jednym z działań w wielu programach poprawy bezpieczeństwa, w jakich uczestniczy nasza szkoła. Uczniowie zostali zapoznani z konsekwencjami wynikającymi z zachowań niepożądanych. Wiele pytań ze strony uczniów potwierdziło zasadność organizowania spotkań tego typu i z pewnością staną się one stałym elementem prewencyjnym.

  • Jestem już STARSZAKIEM!

    Jestem już STARSZAKIEM!

    Czwartkowe popołudnie 25 października br. było szczególną okazją do spotkania się przedszkolaków- starszaków oraz ich najbliższych w sali Centrum Kultury i Promocji w Bardzie. Podopieczni przedszkola przeżywali swoją Wielką Uroczystość: Pasowanie po Starszaka. Pod opieką swoich pań: p. Edyty Korzępy i p. Doroty Chodorowskiej, milusińscy przygotowali przepiękny program prezentujący ich umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Zdali także pierwszy ważny egzamin odpowiadając na ważne pytania. W obecności przejętych rodziców i dziadków odbyło się pasowanie na starszaka przez panie Wiolettę Piojdę i Joannę Dyś. Galowo ubrane starszaki, w przepięknych biretach, tuż po pasowaniu otrzymały okolicznościowe dyplomy, słodycze i rożki obitości. Były także życzenia od p. Krystyny Sobieraj ( predstawiciel Urzędu Miasta). Potem nastąpił wspólny słodki poczęstunek i zabawa- już bez emocji wiązanych z egzaminem.

    Podobny przebieg miało pasowanie grupy satrszaków w filii w Przyłęku- tutaj podziękowania należą się pani Elżbiecie Rymaszewskiej, która swoich podopiecznych prygotowała nie tylko do wspaniałego występu, ale również do pytań egzaminacyjnych. Wśród gości była p. Joanna Wasyluk ( przedstawiciel Urzędu Miasta).

    Prócz wrażeń dla najmłodszych było to z pewnością niezapomniane wydarzenie dla rodziców i dziadków.

    Brawo STARSZAKI!!!

  • Parlament Europejski kontra Kryzys

    24 października br. uczniowie klas szóstych mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym przedsięwzięciu zaprezentowanym w Teatrze Lalek we Wrocławiu. Dzięki współpracy  z Regionalnym Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej we Wrocławiu szkoła otrzymała zaproszenie na spektakl "Parlament Europejski kontra Kryzys". Do teatru wybrali się uczniowie klasy VI A i VI B pod opieką p. Emilii Sałek, p. Joanny Dyś i p. Waldemara Skrzyniarza. Uczniowie- widzowie wcielili się w role europarlamentarzystów i podejmowali ważne dla Europy decyzje poprzez udział w wielu głosowaniach. Kameralna atmosfera Teatru Lalek sprawiła, iż na godzinę przenieśliśmy się w inną rzeczywistość. Wspaniałe aktorstwo i świetne rozwiązania scenograficzne sprawiły, iż niełatwy przecież temat został bardzo dobrze przybliżony nastoletnim widzom. Po przedstawieniu każdy z uczestników otrzymał upominek od Regionalnego Przedstawicielstwa.

    Jest nam niezmiernie miło, iż dzięki zaproszeniu mogliśmy uczestnizyć w tak ciekawej inicjatywie i prekonać się, że Europa to także my.

  • Europejski Dzień Języków- podsumowanie działań

    W trakcie Europejskiego Dnia Języków szczególnie przekonaliśmy się, jak ważna jest nauka języków obcych. Dzięki znajomości języków poznajemy innych ludzi, różne kultury, stajemy się otwarci na świat i jego możliwości. My staraliśmy się poprzez zabawę i różne ćwiczenia mocniej docenić umiejętność komunikowania się dzięki językom obcym. Rozwiązywaliśmy krzyżówki, rysowaliśmy flagi, poznawaliśmy różne kraje europejskie. Niektórzy z nas wzięli udział w konkursie plastycznym i poetyckim. Najwięcej zabawy mieliśmy podczas śpiewania piosenki "Panie Janie" w różnych językach: po niemiecki, angielsku, francusku, hiszpańsku, czesku i włosku. A jak nam wyszło po jednodniowych ćwiczeniach- można ocenić oglądając filmik: http://youtu.be/0zQF4NoRyGI

    W części literackiej nagrody pryznano: Pauli Wierpowskiej, Marcie Gęborys i Emilii Zwierzchowskiej.

    W części plastycznej laureatami zostali: Paula Wierpowska, Nina Kostańska, Paulina Sowa, Karolina Więcław.

  • Spotkanie z policjantem

    Spotkanie z policjantem

    Dobrze na początek nowego roku szkolnego przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecnego zachowania w szkole, w czasie zabawy oraz w trakcie poruszania się po drodze. Głównie tym zagadnieniom było poświęcone pierwsze spotkanie z policjantem. Pogadanki dotyczące bezpieczeństwa są stałym elementem m.in. programu profilaktycznego, a wizyty policji w szkole nie są kojarzone z sytuacjami eksptremalnymi, lecz działaniami prewencyjnymi.

    Uczniowie klas I-III w trakcie spotkania ( 24.09.2012r.) z Panem A. Sikorskim przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, korzystania z roweru, samochodu i autobusu. Była również mowa o szanowaniu siebie i innych w trkacie nauki i zabawy. Liczne pytania zadawane przez dzieci są najlepszym dowodem skuteczności i potrzeby takich spotkań.

    Także podopieczni z grup przedszkolnych mieli tego dnia okazję do poznania podstaw bezpiecznych zachowań.

  • Europejski Dzień Języków 2012

    Europejski Dzień Języków 2012

    Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VI do wzięcia udziału w szkolnych obchodach Europejskiego Dnia Języków.

    1. Konkurs poetycki: ułóż wiersz na temat JĘZYKI OBCE NIE GRYZĄ!- termin: do 26.09.2012r., do p. Ani Pleśniarskiej,

    2. Konkurs plastyczny: wykonaj plakat w formacie A3 dowolną techniką na temat JEZYKI OBCE NIE GRYZĄ!- termin: do 26.09.2012r., do p. Joanny Dyś

    3. Zapraszamy wszystkich chętnych do CHÓRU!!! Jeśli chcesz zaśpiewać "Panie Janie" w różnych językach- zapisz się do naszego chóru! Zapisy u p. A. Pleśniarskiej- do 25.09.2012r. Instrumenty muzyczne- mile widziane.

  • Międzynarodowy Dzień Sybiraka

    Międzynarodowy Dzień Sybiraka

    Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku nasza szkoła włączyła się w miejskie obchody Dnia Sybiraka. Była to szczególna uroczystość, ponieważ Bardzie Koło Sybiraków świętuje w tym roku piętnaście lat. Nasz poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystej Mszy Świętej oraz złożeniu wiązanej kwiatów pod tablicą upamiętniającą wywiezionych na nieludzką ziemię.

    Miły akcent czekał naszą placówkę w trakcie spotkania w Centrum Kultury i Promocji. Szkoła otrzymała specjalny dyplom i podziękowanie od Głównego Zarządu Sybiraków za krzewienie tematyki i dbanie o pamięć historyczną.

  • Informacja o projekcie DZIAŁAMY Z PASJĄ

    Zapraszamy do udziału w nowym, całkowicie bezpłatnym projekcie szkoleniowym: „Działamy z pasją – grupa animatorów społeczności lokalnej w gminie Bardo”. Projekt skierowany jest zarówno do pracujących, jak i bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo kobiet z naszej gminy.

    W ramach szkoleń odbywających się od października do grudnia bieżącego roku 20 kobiet będzie miało okazję wziąć udział w szkoleniach językowych (60h zajęć z języka angielskiego), warsztatach animacji na których będzie można nauczyć się m.in. sztuki komponowania bukietów oraz w treningach interpersonalnych.

    Organizator szkoleń zapewnia bezpłatne materiały szkoleniowe, podręczniki do nauki języka angielskiego, catering (obiad, przerwy kawowe) a także miłą atmosferę zajęć!

    Wszystkie Panie zainteresowane udziałem w Projekcie zapraszamy do składania dokumentów rekrutacyjnych, które można pobrać w biurze Projektu znajdującym się w Szkole Podstawowej w Bardzie (pok. 17).

    Więcej informacji udzielamy pod numerem telefonu 668 890 201 lub 71 733 69 95.

    Serdecznie zapraszamy! Zapisy do końca września!

  • Wywiezieni na Wschód. Pamiętamy...

    Wywiezieni na Wschód. Pamiętamy...

    Historia nauczycielką życia. Dlatego tak ważne jest kultywowanie pamięci o przeszłości. Okazją do tego był apel dla uczniów klas IV-VI zorganizowany w naszej szkole 17 września 2012r. w Międzynarodowym Dniu Sybiraka. Uczniowie klasy VI B zaprezentowali dzieje historii najnowszej w montażu literackim, przygotowanym pod opieką p. Waldemara Skrzyniarza i p. Joanny Dyś.  Tekst powstał w oparciu o pamiętniki jednej z wywiezionych "na nieludzką ziemię". Montaż uatrakcyjniła prezentacja oraz okolicznościowa wystawa. W spotkaniu uczestniczył Pan Kazimierz Bobula- Prezes Bardzkiego Koła Sybiraków, które  tym roku obchodzi piętnastolecie swojego działania. Apel był okazją do podzielenia się wspomnieniami i przykładem żywej więzi międzypokoleniowej.

  • Zaczynamy nowy rok szkolny!!!

    Zaczynamy nowy rok szkolny!!!

    Apelem dla wszystkich uczniów klas I-VI rozpoczął się nowy rok szkolny 2012/2013. Uczniów, rodziców i zaproszonych gości powiatała Pani Dyrektor Wioletta Piojda, która nie tylko krótko przypomniała osiągnięcia poprzedniego roku szkolnego, ale także wskazała na zadania, jakie czekają szkołę w ciągu najbliższych dziesięciu miesięcy. Już we wrześniu ruszy realizacja dwóch dużych projektów: DELFINEK i EDUSCIENCE. Później "Spotkania z Mądrą Sową", Szkoła z Klasą 2.0, Szkoła bez Przemocy... i wiele, wiele innych.  W trakcie spotkania uroczyste akty mianowania otrzymały panie: Emilia Sałek i Marzena Synus-Pruś, które uzyskały stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Pani Dyrektor poinformowała również, że panie: Beata Adamczyk, Edyta Korzępa i Małgorzata Stankowska uzyskały stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Szczególnie wiele uwagi poświęcono pierwszoklasistom, którzy w tym roku rozpoczynają edukację pod troskliwym okiem pań: Doroty Prostko i Violetty Skiby.

    Po spotkaniu ogólnym uczniowie udali się do klas, aby z wychowawcami omówić pierwsze ważne szkolne sprawy.

  • WODNIK BARDEK-konkursy- rozstrzygnięcie!!!

    Miło nam poinformować, iż rozstrzygnięto konkursy w ramach przedstawiania Wodnika Bardka.

    W kategorii literackiej: klasy IV-VI- I miejsce zdobyła Sylwia Oziębło z klasy VI, II- Wiktoria Gola z klasy V A, zaś III- Alicja Kapłan z klasy IV B.

    W kategorii plastycznej: klasy I-III- I miejsce- Martyna Pruś ( kl. I B), II miejsce- Paulina Sowa ( kl. III C), III miejsce- Martyna Klag ( kl. II A). W klasach IV-VI: I miejsce- Zuzanna Kasprzyk ( kl. VI), II miejsce- Weronika Klag ( kl. VI), III miejsce- Wiktoria Jaskowiak ( kl. IV B). 

    Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!!!

    Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę, w trakcie obchodów Dni Barda, podczas Galerii Talentów, o godz. 14.00, w Parku za Nysą. 

  • Dzień Szkoły bez Przemocy

    Ogólnopolskie święto, jakim jest Dzień Szkoły bez Przemocy, na stałe wpisało się w kalendarz imprez naszej szkoły. Jest to jednocześnie okazja do podsumowania całorocznych projektów, programów, Festiwal Nauki i Dzień Otwarty Szkoły. Cała impreza ma szansę na powodzenie tylko przy współudziale nauczycieli, rodziców i instytucji wspierających.

    Tegoroczny Dzień Szkoły bez Przemocy przebiegał pod hasłem "Kibicujemy Fair Play" i podsumowywał roczne działania w ramach programu. Ogólnoszkolne spotkanie rozpoczęło się występem Teatrzyku "Kopytko Pegaza", przygotowanym w ramach programu "Szkoła z Klasą 2.0". Uczniowie pod kierunkiem p. Emilii Sałek i o. Łukasza Wójcika sami przygotowali scenariusze scenek oraz opracowali materiały multimedialne do spektaklu "Teatralne spotkania z wyjątkowymi ludźmi w niezwykłych miejscach". Dzięki ich występowi wszyscy mieli okazję poznać bliżej życie i działania Anny Dymnej, księżnej Diany, św. Bernadetty, Janusza Korczaka i Ojca Św. Jana Pawła II. Po przedstawieniu uczniowie pod opieką wychowawców udali się do klas i rozpoczęły się kolejne działania w ramach Dnia. Tradycyjnie już uczniowie klas IV-VI wykonywali zadania odnotowywane w specjalnych Paszportach do Euro. W tym czasie uczniowie klas I-III uczestniczyli w rozgrywkach sportowych i dawali popis kibicowania. Po zakończeniu rozgrywek wyruszyli na szlak Wyprawy do Krainy Euro i tam musieli wykonywać w grupach różne zadania związane m.in. z programem "Baw się i bądź bezpieczny" we współpracy z UNICEF. Na sali odbywały się wówczas I Szkolne Rozgrywki w Armwrestlingu w dwóch kategoriach. Rozgrywki odbyły się dzięki wsparciu ze strony zawodników Klubu Sportowego Black Scorpion, a w szczególności p. Adriana Ferenca. Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w rozgrywki, które wywołały wiele pozytywnych emocji. W kategorii klas IV zwyciężył Jakub Dziewa, II miejsce zajął Kamil Juszczyk, a III- Sebastian Bartnik. W kategorii klas V I miejsce wywalczył Jacek Stecyk, II- Karol Rudoman, a III- Kasjan Ferenc. Wśród szóstoklasistów: I miejsce- Michał Michorczyk, II- Dawid Szczygieł, a III- Wojciech Dębowski. Dziewczyny startowały w kategorii OPEN i tu wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce- Paulina Brezińska, II- WIktoria Wasyluk, a III- Angelika Kazimierczak. W trakcie wykonywania zadań uczniowie korzystali z punktu medycznego, punktu malowania twarzy, mieli do dyspozycji słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców ( naleśniki, frytki, napoje...) oraz "Magiczny rzut". Punktem kulminacyjnym był mecz "w zbijaka" pomiędzy drużyną klasy III A a drużyną gości. O rezultacie rozstrzygnął pojedynek "matek": trzecioklasiści odnieśli zasłużone zwycięstwo!!! Niestety,  powodu pogody- ulewny deszcz- nie doszło do wypuszczenia lampionów szczęścia, ale zakończenie imprezy było naprawdę imponujące: wszyscy uczniowie odśpiewali hymn Euro "Koko Euro spoko".

    Podziękowania należą się: Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bardzie, Policjantom z Rewiru Dzielnicowych w Bardzie, Pracownikom Straży Leśnej w Bardzie, Rodzicom, p. Dariuszowi Czarneckiemu i p. Marcie Hulak, p. Andrzejowi Witkowi, p. Adrianowi Ferencowi oraz wszystkim nauczycielom i uczniom ZS-P w Bardzie.

  • Dzień Europy

    Dzień Europy

    Nasza szkoła realizuje wiele działań o charakterze proeuropejskim, także we współpracy z instytucjami unijnymi. Dlatego było nam bardzo miło, gdy otrzymaliśmy zaproszenie wystosowane przez Regionalne Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej we Wrocławiu do wspólnego świętowania Dnia Europy. Stąd nasza obecność 9 maja we Wrocławiu. Grupa uczniów klasy szóstej pod opieką p. Ity Szpulak i p. Joanny Dyś uczestniczyła we wszystkich atrakcjach zaplanowanych na ten dzień przez Przedstawicielstwo KE. Cała impreza odbywała się w Domu Europy i pobliskim Parku Staromiejskim. Wszyscy mieli okazję spotkać się z Syriuszem, posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć występy różnych zespołów, poznać z bliska kulturę wielu krajów europejskich. Przygotowane zostały punkty informacyjne ambasad, konsulatów, instytucji kulturalnych. Nasi uczniowie chłonęli europejskie informacje z pierwszej ręki, poznawali nowych ludzi, robili zdjęcia, kręcili filmiki, zbierali materiały. Była to także okazja do zebrania materiałów do różnych projektów realizowanych w naszej szkole- tym bardziej cenna, że z bezpośredniego źródła. Tego dnia uczestniczyliśmy także w Lekcji Europejskiej, którą w Domu Europy przeprowadził Pan William Martin. Czas przeznaczony na lekcję, a właściwie na rozmowę, minął bardzo szybko, ponieważ Pan Bill przy łatwości nawiązywania kontaktów znalazł wspólny temat  z każdym uczniem. Wiele mówił na temat możliwości, jakie młodzi ludzie mają w otwartej Europie, a także o wykorzystywaniu szans, jakie daje swobodne przemieszczanie się po różnych krajach i wykorzystaniu potencjału intelektualnego. Czas spędzony w trakcie wrocławskiego Dnia Europy minął bardzo szybko, a jego owoce mogą podziwiać wszyscy uczniowie naszej szkoły, ponieważ już 10 maja uczestnicy wycieczki wykonali z zebranych materiałów wystawę poświęconą kulturze krajów Unii Europejskiej.  Znajduje się ona w holu szkoły.

    Bardzo dziękujemy pracownikom Domu Europy, a w szczególności Pani Dyrektor Natalii Szczuckiej, za stworzenie możliwości do uczestnictwa w tak świetnej imprezie.

  • Literacki spacer po Jeżycach- Konkurs czytelniczy

    Literacki spacer po Jeżycach- Konkurs czytelniczy

    KONKURS CZYTELNICZY

    Literacki spacer po Jeżycach

    Jeżyce to dzielnica Poznania. To właśnie w tej części miasta bohaterowie dorastają, znajdują przyjaciół i przeżywają rozterki sercowe…

    Organizator: biblioteka szkolna

    Cele konkursu:

    - propagowanie czytelnictwa wśród uczniów szkoły podstawowej,

    - propagowanie klasyki polskiej literatury młodzieżowej,

    - kształtowanie postawy świadomego, krytycznego odbiorcy literatury wśród dzieci.

    Regulamin:

    Konkurs literacki przeznaczony jest dla uczniów klas piątych i klasy szóstej ZS-P im. KEN w Bardzie.

    Uczestnicy mają dwa miesiące na przeczytanie wybranych części Jeżycjady – cyklu powieści Małgorzaty Musierowicz:

    • Kwiat kalafiora
    • Ida sierpniowa
    • Noelka
    • Pulpecja
    • Dziecko piątku
    • Nutria i Nerwus
    • Córka Robrojka
    • Imieniny
    • Tygrys i Róża.

    W połowie czerwca odbędzie się w bibliotece szkolnej konkurs, który będzie składał się z dwóch części:

    - pisemnej (w formie testu),

    - ustnej (uczestnicy odpowiedzą na pytania dotyczące ilustracji znajdujących się w książkach).

    Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody książkowe!

  • Wyniki szkolnego etapu VI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

    Wyniki szkolnego etapu VI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

    Szkolna Komisja Konkursowa ogłasza wyniki etapu szkolnego VI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla klas I – III ,,MISTRZ MATEMATYKI”:

    Klasa I       

    I miejsce – Jakub Oziębło                                   klasa I a

    II miejsce – Martyna Pruś                                   klasa I b

    III miejsce – Natasza Łaźniowska                    klasa I a

    Klasa II     

    I miejsce – Martyna Klag                                     klasa II a

    II miejsce – Maciej Machynia                             klasa II b

    III miejsce – Martyna Kulig                                  klasa II b

    Klasa III    

    I miejsce – Jakub Urban                                      klasa III a

    II miejsce – Paula Wierpowska                         klasa III b

    III miejsce – Joanna Mendera                            klasa III b

    Zgodnie z punktem 6 Regulaminu Konkursu Matematycznego ,,MISTRZ MATEMATYKI” do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

    1.Jakub Oziębło                               klasa I a

    2.Martyna Klag                                 klasa II a

    3.Jakub Urban                                  klasa III a

    Gratulujemy !!!

    Reprezentantom naszej szkoły życzymy niezapomnianych wrażeń i połamania piór

                                                              Koordynator konkursu mgr Dorota Prostko

  • Nasza szkoła w ogólnopolskim projekcie !!!

    Nasza szkoła w ogólnopolskim projekcie !!!

    Miło nam poinformować, iż nasza szkoła została zakwalifikowana do ogólnopolskiego projektu "Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii- Eduscience", realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet III- Wysoka jakość systemu oświaty- Działanie 3.3.4- projekty innowacyjne. Projekt jest skierowany do ponad 250 szkół w Polsce, z czego wytypowano osiem szkół podstawowych w województwie dolnośląskim- w tym naszą placówkę.

    W ramach projektu powstanie nowoczesna platforma, na której umieszczone będą lekcje z zakresu geografii, chemii, fizyki i przyrody przygotowane przez pracowników naukowych Polskiej Akademii Nauk zrzeszonych w Centrum Badań Ziemi i Planet GEOPLANET, tj. Instytutu Geofizyki, Instytutu Nauk Geologicznych, Instytutu Oceanografii oraz Centrum Badań Kosmicznych. Pracom naukowców towarzyszyć będą nauczyciele praktycy pod okiem specjalistów metodyków.

    Wszystkie zajęcia zmierzają do wykorzystania i wdrażania najnowszej wiedzy nt. budowy mózgu i potrzeb człowieka oraz motywowania go do działania i poznawania z własnej inicjatywy. W tym celu każdy ze stworzonych e-programów zawierać będzie nowoczesne i skuteczne metody pracy z uczniem wypracowane we współpracy z Accelerated Learning Systems oraz Edukacją Pro Futuro przy udziale światowej sławy eksperta w dziedzinie przyspieszonego uczenia się oraz doradcy rządu brytyjskiego w dziedzinie edukacji Colina Rose. Wypracowane e-materiały będą również kompatybilne z tablicami multimedialnymi, które z pewnością uatrakcyjnią proces uczenia się w szkołach uczestniczących w projekcie.

  • Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego klas I-III

    Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego klas I-III

    W dniu 26  kwietnia 2012 r. o godzinie 10: 30 odbędzie się etap szkolny VI  Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I – III ,,MISTRZ MATEMATYKI”.

    Do konkursu przystąpiły wszystkie klasy I - III, wystawiając zgodnie z regulaminem konkursu reprezentacje składające się z pięciu najlepszych matematyków w klasie.  

    Klasa I a – wych. mgr Renata Dyoniziak: Jakub Oziębło, Natasza Łaźniowska, Julia Kononowicz, Martyna Zelek, Paulina Knych

    Klasa I b – wych. mgr Renata Gerent – Pocian: Martyna Pruś, Jakub Golec, Maciej Węgrzyn, Anna Dzięcioł, Daria Kociołowicz

    Klasa II a – wych. mgr Dorota Nowak: Martyna Klag, Kacper Janik, Marlena Ciura, Krystian Faryna, Laura Huzar

    Klasa II b – wych. mgr Beata Bujnowicz: Aleksandra Kaczmarska, Emilia Kisiel, Martyna Kulig,  Natalia Mosór, Maciej Machynia

    Klasa III a – wych. mgr Grażyna Kasperek: Oliwia Czerniejewska, Wiktor Wierusiński, Malwina Skrobanek, Jakub Urban, Wiktor Waraczewski

    Klasa III b – wych. mgr Dorota Prostko: Kajetan Hrobok, Łukasz Orzechowski, Joanna Mendera, Paula Wierpowska, Michał Stanisławek

    Klasa III c – wych. mgr Violetta Skiba: Anna Frysztak, Karolina Więcław, Michał Minga, Paulina Sowa, Martyna Szachniewicz

    Apel klas I – III, na którym zostaną ogłoszone wyniki etapu szkolnego odbędzie się 28 marca 2012 r. na trzeciej godzinie lekcyjnej. Wyniki etapu szkolnego zostaną zamieszczone także na stronie internetowej szkoły w środę 28 marca 2012 r. po godzinie 10:30.

    Koordynator projektu: Dorota Prostko

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY im. KEN w Bardzie z Filią w Przyłęku
    Polna 1
    57-256 Bardo
    spbardo@interia.pl

    Filia w Przyłęku: ul. Fabryczna 7, 57-256 Bardo
  • Sekretariat w Bardzie (+48) 74 8171 371
    Fax (+48) 74 8171 732
    Sekretariat w Przyłęku: (+48) 74 8170255

Galeria zdjęć