Projekt INTERNATIONAL KINDERGARTEN skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Został stworzony z myślą o edukacji najmłodszych. Projekt uwrażliwia na międzykulturowość, daje szanse zdobycia oraz rozwoju umiejętności językowych. Poprzez bezpośredni kontakt z międzynarodowym środowiskiem otwiera okno na świat. Projekt obejmuje 15 przedszkoli w kraju. Jest to sześciotygodniowy kurs prowadzony przez praktykantów z najdalszych zakątków świata. Program zajęć ma na celu rozwój języka obcego oraz przedstawienie kraju, z którego praktykant pochodzi. Zajęcia prowadzone są za pomocą różnych metod, przede wszystkim zabawę i wspólne gry. Dzięki projektowi dzieci poznają kulturę innych krajów, mają bezpośredni kontakt z trenerami, native speakerami, co uaktywnia naukę języka obcego.
Od 11 lutego także nasze przedszkole dołączyło do narodowego projektu organizacji AIESEC, w którym biorą udział najlepsze przedszkola z całej Polski. Nasza szkoła to placówka otwarta na międzynarodowość oraz wspierająca wszechstronny rozwój dzieci. Gościmy praktykantów z Egiptu i Gruzji, którzy przez sześć tygodni będą przybliżać świat najmłodszym wychowankom.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w XI edycji Międzyszkolnego Świątecznego Konkursu Gwiazdkowego. Jak co roku startować można w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej i muzycznej. Tegoroczny konkurs przebiega pod hasłem: "GWIAZDA DROGĘ NAM WSKAZAŁA...".
Szczegóły: w regulaminie XI_MIEDZYSZKOLNY_KONKURS_SWIaTECZNY.doc
„Niepodległa w piosence i rysunku”
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. KEN w Bardzie z Filią w Przyłęku.
2. Celem konkursu jest:
1. Promocja młodych twórców biorących udział w konkursie.
2. Prezentowanie umiejętności i dorobku artystycznego.
3. Budowanie postaw patriotycznych poprzez poznawanie dzieł sztuki plastycznej.
4. Wyłonienie utalentowanych uczniów oraz zachęcenie ich do pracy twórczej.
5. Kształtowanie umiejętności zdrowego współzawodnictwa.
6. Rozwijanie wrażliwości artystycznej i estetycznej.
3. Organizatorem Konkursu jest biblioteka szkolna ZS-P im. KEN w Bardzie.
4. Honorowy patronat nad Konkursem sprawuje Pani Poseł Izabela Mrzygłocka.
5. Konkurs rozpoczyna się 30 października 2012 r. (wtorek ) i trwa do 12 listopada 2012r. ( poniedziałek).
6. Prace konkursowe oceniane są w następujących grupach wiekowych:
a) uczniowie klas I-III,
b) uczniowie klas IV-VI,
W każdej grupie wiekowej przyznawane będą I, II i III miejsca.
7. Uczestnicy wykonują pracę plastyczną będącą ilustracją do piosenki:
kl. I-III- "Płynie Wisła, płynie" ( zał. nr 1),
kl. IV-VI- "Hej, strzelcy wraz" ( zał. nr 2 ).
Format pracy: A4 ( mały blok rysunkowy) lub A3 ( duży blok rysunkowy)
Technika: rysunek wykonany ołówkiem, kredką, pastelami, obrazek namalowany farbami plakatowymi lub akwarelą, wyklejanka, collage (bez technik przestrzennych ).
Praca wykonana jest indywidualnie i samodzielnie przez autora ( bez pomocy osób trzecich).
Każdą pracę należy opisać na odwrocie ( np. poprzez naklejenie załącznika nr 3).
Wszystkie prace zostaną zaprezentowane podczas okolicznościowej wystawy organizowanej przez bibliotekę szkolną ZS-P na terenie budynku szkolnego.
8.Kryteria oceny: samodzielność, kreatywność w ujęciu tematu, dobór kolorystyczny, przekaz estetyczny.
9.O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje powołana w tym celu Komisja Konkursowa, którą powołuje organizator. Decyzja Komisji jest ostateczna.
10.Prace nie spełniające warunków regulaminowych nie będą oceniane przez Komisję.
11.Ostateczny termin składania prac: 12 listopad 2012r. w bibliotece szkolnej.
12.Lista zwycięzców zostanie ogłoszona na stronie internetowej szkoły spbardo.edupage.org
12. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas apelu w listopadzie 2012r.
13. Zgłoszenie prac do konkursu jest jednoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora, o których mowa w art.50 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. Z 1994r., Nr 24, poz. 83) oraz do publikacji w wydawnictwach wszelkiego typu, wydawanych przez Organizatora oraz w Internecie.
Osoba odpowiedzialna: Joanna Dyś
Regulamin Konkursu dostępny jest w bibliotece szkolnej ZS-P oraz na stronie internetowej szkoły.
29 października br. obyły się spotkania na poziomie klas IV, V i VI przedstawicielami Rewiru Dzielnicowych oraz Komendy Powiatowej w Ząbkowicach Śląskich. Pogadanki dotyczyły coraz bardziej nasilających się zachowań negatywnych wśród nastolatków i zostały zorganizowane z inicjatywy pedagoga szkolnego. Spotkania są jednym z ważnych elementów profilaktyki zachowań agresywnych, wiążą się z programem wychowawczym i profilaktycznym ,a także są jednym z działań w wielu programach poprawy bezpieczeństwa, w jakich uczestniczy nasza szkoła. Uczniowie zostali zapoznani z konsekwencjami wynikającymi z zachowań niepożądanych. Wiele pytań ze strony uczniów potwierdziło zasadność organizowania spotkań tego typu i z pewnością staną się one stałym elementem prewencyjnym.
Czwartkowe popołudnie 25 października br. było szczególną okazją do spotkania się przedszkolaków- starszaków oraz ich najbliższych w sali Centrum Kultury i Promocji w Bardzie. Podopieczni przedszkola przeżywali swoją Wielką Uroczystość: Pasowanie po Starszaka. Pod opieką swoich pań: p. Edyty Korzępy i p. Doroty Chodorowskiej, milusińscy przygotowali przepiękny program prezentujący ich umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Zdali także pierwszy ważny egzamin odpowiadając na ważne pytania. W obecności przejętych rodziców i dziadków odbyło się pasowanie na starszaka przez panie Wiolettę Piojdę i Joannę Dyś. Galowo ubrane starszaki, w przepięknych biretach, tuż po pasowaniu otrzymały okolicznościowe dyplomy, słodycze i rożki obitości. Były także życzenia od p. Krystyny Sobieraj ( predstawiciel Urzędu Miasta). Potem nastąpił wspólny słodki poczęstunek i zabawa- już bez emocji wiązanych z egzaminem.
Podobny przebieg miało pasowanie grupy satrszaków w filii w Przyłęku- tutaj podziękowania należą się pani Elżbiecie Rymaszewskiej, która swoich podopiecznych prygotowała nie tylko do wspaniałego występu, ale również do pytań egzaminacyjnych. Wśród gości była p. Joanna Wasyluk ( przedstawiciel Urzędu Miasta).
Prócz wrażeń dla najmłodszych było to z pewnością niezapomniane wydarzenie dla rodziców i dziadków.
Brawo STARSZAKI!!!
24 października br. uczniowie klas szóstych mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym przedsięwzięciu zaprezentowanym w Teatrze Lalek we Wrocławiu. Dzięki współpracy z Regionalnym Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej we Wrocławiu szkoła otrzymała zaproszenie na spektakl "Parlament Europejski kontra Kryzys". Do teatru wybrali się uczniowie klasy VI A i VI B pod opieką p. Emilii Sałek, p. Joanny Dyś i p. Waldemara Skrzyniarza. Uczniowie- widzowie wcielili się w role europarlamentarzystów i podejmowali ważne dla Europy decyzje poprzez udział w wielu głosowaniach. Kameralna atmosfera Teatru Lalek sprawiła, iż na godzinę przenieśliśmy się w inną rzeczywistość. Wspaniałe aktorstwo i świetne rozwiązania scenograficzne sprawiły, iż niełatwy przecież temat został bardzo dobrze przybliżony nastoletnim widzom. Po przedstawieniu każdy z uczestników otrzymał upominek od Regionalnego Przedstawicielstwa.
Jest nam niezmiernie miło, iż dzięki zaproszeniu mogliśmy uczestnizyć w tak ciekawej inicjatywie i prekonać się, że Europa to także my.
W trakcie Europejskiego Dnia Języków szczególnie przekonaliśmy się, jak ważna jest nauka języków obcych. Dzięki znajomości języków poznajemy innych ludzi, różne kultury, stajemy się otwarci na świat i jego możliwości. My staraliśmy się poprzez zabawę i różne ćwiczenia mocniej docenić umiejętność komunikowania się dzięki językom obcym. Rozwiązywaliśmy krzyżówki, rysowaliśmy flagi, poznawaliśmy różne kraje europejskie. Niektórzy z nas wzięli udział w konkursie plastycznym i poetyckim. Najwięcej zabawy mieliśmy podczas śpiewania piosenki "Panie Janie" w różnych językach: po niemiecki, angielsku, francusku, hiszpańsku, czesku i włosku. A jak nam wyszło po jednodniowych ćwiczeniach- można ocenić oglądając filmik: http://youtu.be/0zQF4NoRyGI
W części literackiej nagrody pryznano: Pauli Wierpowskiej, Marcie Gęborys i Emilii Zwierzchowskiej.
W części plastycznej laureatami zostali: Paula Wierpowska, Nina Kostańska, Paulina Sowa, Karolina Więcław.
Dobrze na początek nowego roku szkolnego przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecnego zachowania w szkole, w czasie zabawy oraz w trakcie poruszania się po drodze. Głównie tym zagadnieniom było poświęcone pierwsze spotkanie z policjantem. Pogadanki dotyczące bezpieczeństwa są stałym elementem m.in. programu profilaktycznego, a wizyty policji w szkole nie są kojarzone z sytuacjami eksptremalnymi, lecz działaniami prewencyjnymi.
Uczniowie klas I-III w trakcie spotkania ( 24.09.2012r.) z Panem A. Sikorskim przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, korzystania z roweru, samochodu i autobusu. Była również mowa o szanowaniu siebie i innych w trkacie nauki i zabawy. Liczne pytania zadawane przez dzieci są najlepszym dowodem skuteczności i potrzeby takich spotkań.
Także podopieczni z grup przedszkolnych mieli tego dnia okazję do poznania podstaw bezpiecznych zachowań.
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VI do wzięcia udziału w szkolnych obchodach Europejskiego Dnia Języków.
1. Konkurs poetycki: ułóż wiersz na temat JĘZYKI OBCE NIE GRYZĄ!- termin: do 26.09.2012r., do p. Ani Pleśniarskiej,
2. Konkurs plastyczny: wykonaj plakat w formacie A3 dowolną techniką na temat JEZYKI OBCE NIE GRYZĄ!- termin: do 26.09.2012r., do p. Joanny Dyś
3. Zapraszamy wszystkich chętnych do CHÓRU!!! Jeśli chcesz zaśpiewać "Panie Janie" w różnych językach- zapisz się do naszego chóru! Zapisy u p. A. Pleśniarskiej- do 25.09.2012r. Instrumenty muzyczne- mile widziane.
Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku nasza szkoła włączyła się w miejskie obchody Dnia Sybiraka. Była to szczególna uroczystość, ponieważ Bardzie Koło Sybiraków świętuje w tym roku piętnaście lat. Nasz poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystej Mszy Świętej oraz złożeniu wiązanej kwiatów pod tablicą upamiętniającą wywiezionych na nieludzką ziemię.
Miły akcent czekał naszą placówkę w trakcie spotkania w Centrum Kultury i Promocji. Szkoła otrzymała specjalny dyplom i podziękowanie od Głównego Zarządu Sybiraków za krzewienie tematyki i dbanie o pamięć historyczną.
Zapraszamy do udziału w nowym, całkowicie bezpłatnym projekcie szkoleniowym: „Działamy z pasją – grupa animatorów społeczności lokalnej w gminie Bardo”. Projekt skierowany jest zarówno do pracujących, jak i bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo kobiet z naszej gminy.
W ramach szkoleń odbywających się od października do grudnia bieżącego roku 20 kobiet będzie miało okazję wziąć udział w szkoleniach językowych (60h zajęć z języka angielskiego), warsztatach animacji na których będzie można nauczyć się m.in. sztuki komponowania bukietów oraz w treningach interpersonalnych.
Organizator szkoleń zapewnia bezpłatne materiały szkoleniowe, podręczniki do nauki języka angielskiego, catering (obiad, przerwy kawowe) a także miłą atmosferę zajęć!
Wszystkie Panie zainteresowane udziałem w Projekcie zapraszamy do składania dokumentów rekrutacyjnych, które można pobrać w biurze Projektu znajdującym się w Szkole Podstawowej w Bardzie (pok. 17).
Więcej informacji udzielamy pod numerem telefonu 668 890 201 lub 71 733 69 95.
Serdecznie zapraszamy! Zapisy do końca września!
Historia nauczycielką życia. Dlatego tak ważne jest kultywowanie pamięci o przeszłości. Okazją do tego był apel dla uczniów klas IV-VI zorganizowany w naszej szkole 17 września 2012r. w Międzynarodowym Dniu Sybiraka. Uczniowie klasy VI B zaprezentowali dzieje historii najnowszej w montażu literackim, przygotowanym pod opieką p. Waldemara Skrzyniarza i p. Joanny Dyś. Tekst powstał w oparciu o pamiętniki jednej z wywiezionych "na nieludzką ziemię". Montaż uatrakcyjniła prezentacja oraz okolicznościowa wystawa. W spotkaniu uczestniczył Pan Kazimierz Bobula- Prezes Bardzkiego Koła Sybiraków, które tym roku obchodzi piętnastolecie swojego działania. Apel był okazją do podzielenia się wspomnieniami i przykładem żywej więzi międzypokoleniowej.
Apelem dla wszystkich uczniów klas I-VI rozpoczął się nowy rok szkolny 2012/2013. Uczniów, rodziców i zaproszonych gości powiatała Pani Dyrektor Wioletta Piojda, która nie tylko krótko przypomniała osiągnięcia poprzedniego roku szkolnego, ale także wskazała na zadania, jakie czekają szkołę w ciągu najbliższych dziesięciu miesięcy. Już we wrześniu ruszy realizacja dwóch dużych projektów: DELFINEK i EDUSCIENCE. Później "Spotkania z Mądrą Sową", Szkoła z Klasą 2.0, Szkoła bez Przemocy... i wiele, wiele innych. W trakcie spotkania uroczyste akty mianowania otrzymały panie: Emilia Sałek i Marzena Synus-Pruś, które uzyskały stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Pani Dyrektor poinformowała również, że panie: Beata Adamczyk, Edyta Korzępa i Małgorzata Stankowska uzyskały stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Szczególnie wiele uwagi poświęcono pierwszoklasistom, którzy w tym roku rozpoczynają edukację pod troskliwym okiem pań: Doroty Prostko i Violetty Skiby.
Po spotkaniu ogólnym uczniowie udali się do klas, aby z wychowawcami omówić pierwsze ważne szkolne sprawy.
Miło nam poinformować, iż rozstrzygnięto konkursy w ramach przedstawiania Wodnika Bardka.
W kategorii literackiej: klasy IV-VI- I miejsce zdobyła Sylwia Oziębło z klasy VI, II- Wiktoria Gola z klasy V A, zaś III- Alicja Kapłan z klasy IV B.
W kategorii plastycznej: klasy I-III- I miejsce- Martyna Pruś ( kl. I B), II miejsce- Paulina Sowa ( kl. III C), III miejsce- Martyna Klag ( kl. II A). W klasach IV-VI: I miejsce- Zuzanna Kasprzyk ( kl. VI), II miejsce- Weronika Klag ( kl. VI), III miejsce- Wiktoria Jaskowiak ( kl. IV B).
Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!!!
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę, w trakcie obchodów Dni Barda, podczas Galerii Talentów, o godz. 14.00, w Parku za Nysą.
Ogólnopolskie święto, jakim jest Dzień Szkoły bez Przemocy, na stałe wpisało się w kalendarz imprez naszej szkoły. Jest to jednocześnie okazja do podsumowania całorocznych projektów, programów, Festiwal Nauki i Dzień Otwarty Szkoły. Cała impreza ma szansę na powodzenie tylko przy współudziale nauczycieli, rodziców i instytucji wspierających.
Tegoroczny Dzień Szkoły bez Przemocy przebiegał pod hasłem "Kibicujemy Fair Play" i podsumowywał roczne działania w ramach programu. Ogólnoszkolne spotkanie rozpoczęło się występem Teatrzyku "Kopytko Pegaza", przygotowanym w ramach programu "Szkoła z Klasą 2.0". Uczniowie pod kierunkiem p. Emilii Sałek i o. Łukasza Wójcika sami przygotowali scenariusze scenek oraz opracowali materiały multimedialne do spektaklu "Teatralne spotkania z wyjątkowymi ludźmi w niezwykłych miejscach". Dzięki ich występowi wszyscy mieli okazję poznać bliżej życie i działania Anny Dymnej, księżnej Diany, św. Bernadetty, Janusza Korczaka i Ojca Św. Jana Pawła II. Po przedstawieniu uczniowie pod opieką wychowawców udali się do klas i rozpoczęły się kolejne działania w ramach Dnia. Tradycyjnie już uczniowie klas IV-VI wykonywali zadania odnotowywane w specjalnych Paszportach do Euro. W tym czasie uczniowie klas I-III uczestniczyli w rozgrywkach sportowych i dawali popis kibicowania. Po zakończeniu rozgrywek wyruszyli na szlak Wyprawy do Krainy Euro i tam musieli wykonywać w grupach różne zadania związane m.in. z programem "Baw się i bądź bezpieczny" we współpracy z UNICEF. Na sali odbywały się wówczas I Szkolne Rozgrywki w Armwrestlingu w dwóch kategoriach. Rozgrywki odbyły się dzięki wsparciu ze strony zawodników Klubu Sportowego Black Scorpion, a w szczególności p. Adriana Ferenca. Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w rozgrywki, które wywołały wiele pozytywnych emocji. W kategorii klas IV zwyciężył Jakub Dziewa, II miejsce zajął Kamil Juszczyk, a III- Sebastian Bartnik. W kategorii klas V I miejsce wywalczył Jacek Stecyk, II- Karol Rudoman, a III- Kasjan Ferenc. Wśród szóstoklasistów: I miejsce- Michał Michorczyk, II- Dawid Szczygieł, a III- Wojciech Dębowski. Dziewczyny startowały w kategorii OPEN i tu wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce- Paulina Brezińska, II- WIktoria Wasyluk, a III- Angelika Kazimierczak. W trakcie wykonywania zadań uczniowie korzystali z punktu medycznego, punktu malowania twarzy, mieli do dyspozycji słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców ( naleśniki, frytki, napoje...) oraz "Magiczny rzut". Punktem kulminacyjnym był mecz "w zbijaka" pomiędzy drużyną klasy III A a drużyną gości. O rezultacie rozstrzygnął pojedynek "matek": trzecioklasiści odnieśli zasłużone zwycięstwo!!! Niestety, powodu pogody- ulewny deszcz- nie doszło do wypuszczenia lampionów szczęścia, ale zakończenie imprezy było naprawdę imponujące: wszyscy uczniowie odśpiewali hymn Euro "Koko Euro spoko".
Podziękowania należą się: Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bardzie, Policjantom z Rewiru Dzielnicowych w Bardzie, Pracownikom Straży Leśnej w Bardzie, Rodzicom, p. Dariuszowi Czarneckiemu i p. Marcie Hulak, p. Andrzejowi Witkowi, p. Adrianowi Ferencowi oraz wszystkim nauczycielom i uczniom ZS-P w Bardzie.
Nasza szkoła realizuje wiele działań o charakterze proeuropejskim, także we współpracy z instytucjami unijnymi. Dlatego było nam bardzo miło, gdy otrzymaliśmy zaproszenie wystosowane przez Regionalne Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej we Wrocławiu do wspólnego świętowania Dnia Europy. Stąd nasza obecność 9 maja we Wrocławiu. Grupa uczniów klasy szóstej pod opieką p. Ity Szpulak i p. Joanny Dyś uczestniczyła we wszystkich atrakcjach zaplanowanych na ten dzień przez Przedstawicielstwo KE. Cała impreza odbywała się w Domu Europy i pobliskim Parku Staromiejskim. Wszyscy mieli okazję spotkać się z Syriuszem, posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć występy różnych zespołów, poznać z bliska kulturę wielu krajów europejskich. Przygotowane zostały punkty informacyjne ambasad, konsulatów, instytucji kulturalnych. Nasi uczniowie chłonęli europejskie informacje z pierwszej ręki, poznawali nowych ludzi, robili zdjęcia, kręcili filmiki, zbierali materiały. Była to także okazja do zebrania materiałów do różnych projektów realizowanych w naszej szkole- tym bardziej cenna, że z bezpośredniego źródła. Tego dnia uczestniczyliśmy także w Lekcji Europejskiej, którą w Domu Europy przeprowadził Pan William Martin. Czas przeznaczony na lekcję, a właściwie na rozmowę, minął bardzo szybko, ponieważ Pan Bill przy łatwości nawiązywania kontaktów znalazł wspólny temat z każdym uczniem. Wiele mówił na temat możliwości, jakie młodzi ludzie mają w otwartej Europie, a także o wykorzystywaniu szans, jakie daje swobodne przemieszczanie się po różnych krajach i wykorzystaniu potencjału intelektualnego. Czas spędzony w trakcie wrocławskiego Dnia Europy minął bardzo szybko, a jego owoce mogą podziwiać wszyscy uczniowie naszej szkoły, ponieważ już 10 maja uczestnicy wycieczki wykonali z zebranych materiałów wystawę poświęconą kulturze krajów Unii Europejskiej. Znajduje się ona w holu szkoły.
Bardzo dziękujemy pracownikom Domu Europy, a w szczególności Pani Dyrektor Natalii Szczuckiej, za stworzenie możliwości do uczestnictwa w tak świetnej imprezie.
KONKURS CZYTELNICZY
Literacki spacer po Jeżycach
Jeżyce to dzielnica Poznania. To właśnie w tej części miasta bohaterowie dorastają, znajdują przyjaciół i przeżywają rozterki sercowe…
Organizator: biblioteka szkolna
Cele konkursu:
- propagowanie czytelnictwa wśród uczniów szkoły podstawowej,
- propagowanie klasyki polskiej literatury młodzieżowej,
- kształtowanie postawy świadomego, krytycznego odbiorcy literatury wśród dzieci.
Regulamin:
Konkurs literacki przeznaczony jest dla uczniów klas piątych i klasy szóstej ZS-P im. KEN w Bardzie.
Uczestnicy mają dwa miesiące na przeczytanie wybranych części Jeżycjady – cyklu powieści Małgorzaty Musierowicz:
W połowie czerwca odbędzie się w bibliotece szkolnej konkurs, który będzie składał się z dwóch części:
- pisemnej (w formie testu),
- ustnej (uczestnicy odpowiedzą na pytania dotyczące ilustracji znajdujących się w książkach).
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody książkowe!
Szkolna Komisja Konkursowa ogłasza wyniki etapu szkolnego VI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla klas I – III ,,MISTRZ MATEMATYKI”:
Klasa I
I miejsce – Jakub Oziębło klasa I a
II miejsce – Martyna Pruś klasa I b
III miejsce – Natasza Łaźniowska klasa I a
Klasa II
I miejsce – Martyna Klag klasa II a
II miejsce – Maciej Machynia klasa II b
III miejsce – Martyna Kulig klasa II b
Klasa III
I miejsce – Jakub Urban klasa III a
II miejsce – Paula Wierpowska klasa III b
III miejsce – Joanna Mendera klasa III b
Zgodnie z punktem 6 Regulaminu Konkursu Matematycznego ,,MISTRZ MATEMATYKI” do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
1.Jakub Oziębło klasa I a
2.Martyna Klag klasa II a
3.Jakub Urban klasa III a
Gratulujemy !!!
Reprezentantom naszej szkoły życzymy niezapomnianych wrażeń i połamania piór
Koordynator konkursu mgr Dorota Prostko
Miło nam poinformować, iż nasza szkoła została zakwalifikowana do ogólnopolskiego projektu "Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii- Eduscience", realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet III- Wysoka jakość systemu oświaty- Działanie 3.3.4- projekty innowacyjne. Projekt jest skierowany do ponad 250 szkół w Polsce, z czego wytypowano osiem szkół podstawowych w województwie dolnośląskim- w tym naszą placówkę.
W ramach projektu powstanie nowoczesna platforma, na której umieszczone będą lekcje z zakresu geografii, chemii, fizyki i przyrody przygotowane przez pracowników naukowych Polskiej Akademii Nauk zrzeszonych w Centrum Badań Ziemi i Planet GEOPLANET, tj. Instytutu Geofizyki, Instytutu Nauk Geologicznych, Instytutu Oceanografii oraz Centrum Badań Kosmicznych. Pracom naukowców towarzyszyć będą nauczyciele praktycy pod okiem specjalistów metodyków.
Wszystkie zajęcia zmierzają do wykorzystania i wdrażania najnowszej wiedzy nt. budowy mózgu i potrzeb człowieka oraz motywowania go do działania i poznawania z własnej inicjatywy. W tym celu każdy ze stworzonych e-programów zawierać będzie nowoczesne i skuteczne metody pracy z uczniem wypracowane we współpracy z Accelerated Learning Systems oraz Edukacją Pro Futuro przy udziale światowej sławy eksperta w dziedzinie przyspieszonego uczenia się oraz doradcy rządu brytyjskiego w dziedzinie edukacji Colina Rose. Wypracowane e-materiały będą również kompatybilne z tablicami multimedialnymi, które z pewnością uatrakcyjnią proces uczenia się w szkołach uczestniczących w projekcie.
W dniu 26 kwietnia 2012 r. o godzinie 10: 30 odbędzie się etap szkolny VI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I – III ,,MISTRZ MATEMATYKI”.
Do konkursu przystąpiły wszystkie klasy I - III, wystawiając zgodnie z regulaminem konkursu reprezentacje składające się z pięciu najlepszych matematyków w klasie.
Klasa I a – wych. mgr Renata Dyoniziak: Jakub Oziębło, Natasza Łaźniowska, Julia Kononowicz, Martyna Zelek, Paulina Knych
Klasa I b – wych. mgr Renata Gerent – Pocian: Martyna Pruś, Jakub Golec, Maciej Węgrzyn, Anna Dzięcioł, Daria Kociołowicz
Klasa II a – wych. mgr Dorota Nowak: Martyna Klag, Kacper Janik, Marlena Ciura, Krystian Faryna, Laura Huzar
Klasa II b – wych. mgr Beata Bujnowicz: Aleksandra Kaczmarska, Emilia Kisiel, Martyna Kulig, Natalia Mosór, Maciej Machynia
Klasa III a – wych. mgr Grażyna Kasperek: Oliwia Czerniejewska, Wiktor Wierusiński, Malwina Skrobanek, Jakub Urban, Wiktor Waraczewski
Klasa III b – wych. mgr Dorota Prostko: Kajetan Hrobok, Łukasz Orzechowski, Joanna Mendera, Paula Wierpowska, Michał Stanisławek
Klasa III c – wych. mgr Violetta Skiba: Anna Frysztak, Karolina Więcław, Michał Minga, Paulina Sowa, Martyna Szachniewicz
Apel klas I – III, na którym zostaną ogłoszone wyniki etapu szkolnego odbędzie się 28 marca 2012 r. na trzeciej godzinie lekcyjnej. Wyniki etapu szkolnego zostaną zamieszczone także na stronie internetowej szkoły w środę 28 marca 2012 r. po godzinie 10:30.
Koordynator projektu: Dorota Prostko