Znajdziesz...

  • Sportowe Otrzęsiny klas pierwszych

    Sportowe Otrzęsiny klas pierwszych

    Społeczność uczniowska naszej szkoły przyjęła pierwszoklasistów w poczet uczniów 14 października br. podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu wszyscy mogliśmy podziwiać popisy artystyczne najmłodszych. Aby jednak pierwszoklasiści mogli w pełni poczuć się częścią społeczności uczniowskiej musieli jeszcze przejść kolejną próbę, tym razem przygotowaną przez Samorządzik klas I-III. Podczas Sportowych Otrzęsin 30 października br. musieli wykazać się sprawnością fizyczną oraz umiejętnością gry fair play. We wszystkich konkurencjach uczniów wspierały wychowawczynie  dopingowali ich także koleżanki i koledzy, którzy w danej konkurencji nie brali udziału. Organizacja spotkań integracyjnych klas I-III w formie rozgrywek sportowych jest jednym z wielu przedsięwzięć w naszej szkole, które mają za zadanie zachęcanie dzieci do bycia aktywnym oraz uprawiania sportu i z powodzeniem wpisuje się w przekaz akcji Ministerstwa Sportu i Turystyki „STOP zwolnieniom z WF”. Zmiana nawyków – propagowanie aktywnego stylu życia oraz zdrowego odżywiania - jest możliwa także przez udział naszych uczniów w programie „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”, a także zajęcia edukacyjne, związane z realizacją podstawy programowej. Sportowe Otrzęsiny sprawiły dzieciakom wiele radości, ale też dały poczuć, że wysiłek sportowy pociąga za sobą wielkie wydatki energetyczne. Dlatego na kolejnych zajęciach dzieci poznały właściwości owoców, wysłuchały pogadanki na temat zdrowego odżywiania, włączania owoców i warzyw w codzienną dietę oraz uczyły się przygotowywać owocową sałatkę. Na zakończenie dnia w szkole odbyła się degustacja i wybór najciekawszej kompozycji smakowej. Aktywność kulinarna dzieci pozwoliła promować zdrowe żywienie oraz zwiększyć świadomość, że to właśnie ono często staje się czynnikiem decydującym o zwycięstwie w sportowej rywalizacji.

  • MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA…
    05.11.2014

    MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA…

     

    Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Komisji Edukacji Narodowej w Bardzie z Filią w Przyłęku przyłączył się do wielkiej społecznej akcji zbierania zniczy na Kresy Wschodnie. Dla młodego pokolenia to prawdziwa lekcja historii. Dzieci i młodzież uczą się, że korzenie wielu polskich rodzin pochodzą właśnie ze wschodu, że wielu mieszkańców Dolnego Śląska mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Akcja pomocy Polakom na Ukrainie i Wileńszczyźnie odbywa się od 5 lat i została objęta patronatem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Patronat medialny objęła TVP Wrocław. Znicze zebrane przez bardzkich uczniów i przedszkolaków zostały przekazane 29 października br. do siedziby TVP Wrocław. To właśnie tutaj pamięć o wielkich narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie i Łyczakowie we Lwowie, a także o wszystkich 54 polskich cmentarzach na Ukrainie jest pielęgnowana dzięki programowi telewizyjnemu „Studio Wschód” Grażyny Orłowskiej-Sondej.

    Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wspierając akcję przekazali znicze. To także dzięki naszym uczniom i przedszkolakom oraz ich rodzicom na opuszczonych kresowych mogiłach 1 listopada mogła zostać zapalona chociaż jedna lampka.

     

  • „Bal Wszystkich Świętych”
    05.11.2014

    31 października br. odbył się „Bal Wszystkich Świętych” w naszej szkole. Na balu byli obecni miedzy innymi: święty Franciszek, Michał Archanioł, kilu papieży, Matki Boże i wielu innych świętych. Wśród nich nie zabrakło świętej Urszuli, męczennicy z IX wieku, patronki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek, za którą się przebrała s. Małgorzata a także świętego Floriana, patrona strażaków, którego postać kreował o. Łukasz. Bal zakończył się rozdaniem nagród i wyróżnień za najciekawsze stroje świętych postaci. Nagrody ufundował o. Proboszcz Mirosław Grakowicz, któremu serdecznie dziękujemy. Nikt nie odszedł z pustymi rękami, każdy uczestnik na zakończenie balu dostał małe „co nieco” i opuścił szkołę z nadzieją, że w przyszłym roku o tej porze będzie również wspaniała zabawa.

                                                            s. Małgorzata

  • SZKOLENIE POCZTÓW SZTANDAROWYCH

    SZKOLENIE POCZTÓW SZTANDAROWYCH W 10. WROCŁAWSKIM PUŁKU DOWODZENIA

       28 października bieżącego roku pięcioro uczniów wraz z opiekunem p. Emilią Sałek skorzystali z zaproszenia dowódcy 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia i wzięło udział w szkoleniu pocztów sztandarowych z zasad Ceremoniału Wojskowego. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

       Uczniowie i opiekunowie szkoleni byli w sześciu grupach. Poruszane były następujące zagadnienia:

    - symbolika i znaczenie pocztu sztandarowego,

    - kryteria doboru pocztu sztandarowego do uroczystości patriotyczno-religijnych,

    - zasady zachowania sie pocztów podczas uroczystości.

       Kluczową częścią szkolenia był trening praktyczny (prezentacja, przekazanie sztandaru, ruszanie z miejsca, utrzymanie szyku, wydawanie komend, oddanie honoru).

       Uczestnicy szkolenia bardzo poważnie potraktowali wszelkie przekazane podczas ćwiczeń wskazówki, a pokaz uroczystej parady na placu w jednostce zrobił na nich ogromne wrażenie.

  • "SZLAKIEM SKALNYCH GRZYBÓW"...
    04.11.2014

    WYRUSZYLIŚMY  "SZLAKIEM SKALNYCH GRZYBÓW"... 

    Zarząd Główny Stowarzyszenia Inicjatyw Na Rzecz Dzieci Ziemi Ząbkowickiej zorganizował w dniu 25 października 93. Rajd Ziemi Ząbkowickiej - XXXI Integracyjny Rajd dla Osób Niepełnosprawnych.

       W rajdzie wzięło udział 201 osób. Naszą szkołę reprezentowała piętnastoosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami - p. Moniką Goryl i p. Emilią Sałek. Wędrówka rozpoczęła się w Karłowie przy schronisku "Pod Szczelińcem", a zakończyła w Skansenie "U Sołtysa" w Wambierzycach, gdzie po konkurach: wiedzy przyrodniczej oraz wiedzy turystyczno-krajoznawczej można było zjeść pieczoną kiełbaskę, zwiedzić ciekawe ekspozycje czy obejrzeć zwierzyniec.

       W czasie rajdu przewodnicy ciekawie opowiadali o historii Ziemi Kłodzkiej, Parku Narodowym Gór Stołowych, zagospodarowaniu turystycznym i ochronie przyrody w Polsce, a uczestnicy mieli niezwykłą przyjemność obejrzeć z bliska Skalne Grzyby.

       Mimo trudnych warunków (mgły, zimnego wiatru, śliskiego i błotnistego podłoża na stromych ścieżkach), cała grupa świetnie radziła sobie podczas marszu. W pełni zasłużyła na 19 punktów do Górskiej Odznaki Turystycznej.

     

     

  • DZIEŃ SYBIRAKA

    Nigdy jeden naród nie może rozwijać się za cenę drugiego,

    za cenę jego uzależnienia, podboju, zniewolenia,

    za cenę jego eksploatacji i za cenę jego śmierci.
                                                                         
    Jan Paweł II

     

        W dniu 16 września 2014 roku w siedzibie Polskiego Radia Wrocław odbyły się obchody Dnia Sybiraka. Uroczystość rozpoczęło wejście pocztów sztandarowych z trzynastu instytucji i placówek. Wśród nich znajdowało się również troje reprezentantów ze sztandarem naszej szkoły.

         Podczas gali odznaczeni zostali zasłużeni członkowie Związku Sybiraków oraz osoby działające na rzecz upamiętnienia losów zesłańców. Głos zabrali kapelan Sybiraków ks. prałat dr Franciszek Głód, pani Ewa Mańkowska - Wicewojewoda Dolnośląski oraz pani Beata Pawłowicz – Dolnośląski Kurator Oświaty. Zaproszeni goście podkreślali, jak ważne jest kultywowanie pamięci o Sybirakach i jak wielkie znaczenie mają ich przeżycia oraz wspomnienia dla wychowania młodych ludzi w duchu patriotyzmu. Ceremonię uświetniły występy uczniów z Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie.

        Troje naszych uczniów, Oliwia Czerniejewska, Oliwia Rożyńska oraz Michał Minga wraz z opiekunem – p. Emilią Sałek, miało możliwość uczestniczenia w wyjątkowej uroczystości, która odbyła się w przepięknej Sali Koncertowej im. Jana Kaczmarka. Oliwia Czerniejewska miała natomiast okazję odpowiedzieć na pytanie pani redaktor Polskiego Radia Wrocław, czym jest dla niej Dzień Sybiraka.

        Wiele pięknych i inspirujących słów mogli usłyszeć uczestnicy, ale jeden fragment wypowiedzi księdza prałata szczególnie zapadł w pamięć młodym widzom i słuchaczom: Trzeba być razem, trzeba się jednoczyć. To jest najważniejsze.

     

     

  • SZÓSTOKLASIŚCI W TERENIE
    04.11.2014

    SZÓSTOKLASIŚCI W TERENIE

     

       W sobotę 4 października 2014 r. już po raz trzeci odbyły się całodniowe zajęcia dla uczniów klas szóstych zorganizowane przez członków Bractwa Strzeleckiego Orle Gniazdo z Wrocławia. Celem statutowym Bractwa jest upowszechnianie wiedzy i umiejętności z zakresu obronności kraju. Krąg zainteresowań organizacji obejmuje szeroko rozumiane wyszkolenie paramilitarne, krzewienie kultury fizycznej, krajoznawstwo, a także propagowanie postaw i wartości patriotycznych.

       Pierwsza część zajęć, będąca wprowadzeniem w tajniki terenoznawstwa, odbyła się sali lekcyjnej. Uczniowie dowiedzieli się m. in. jak należy czytać mapę topograficzną, ustalać swoją pozycję w terenie i posługiwać się kompasem. W dalszej kolejności przyszła pora na sprawdzenie tych umiejętności w terenie.

       Uczniowie podzielili się na pięć grup i wraz z opiekunami, p. Magdaleną Taras i p. Emilią Sałek, przystąpili do biegu na orientację. Zadaniem każdego z zespołów było odnalezienie w jak najkrótszym czasie 7 punktów kontrolnych rozsianych w Bardzie i okolicy, między innymi na Wzgórzu Różańcowym i na stokach Góry Kalwarii. Pogoda  dopisała: w jesiennym słońcu malownicze krajobrazy Barda prezentowały się imponująco, a trudy marszu nie doskwierały zanadto. Wszystkie grupy ukończyły bieg w wyznaczonym limicie czasowym. Na zmęczonych wędrowców czekało ognisko i poczęstunek w parku nad Nysą Kłodzką.

       Dodatkową atrakcją była strzelnica urządzona przez członków Bractwa Orle Gniazdo, którym należą się ogromne podziękowania za impuls do ponownego odkrywania pięknych miejsc naszego miasta i spojrzenia na nie z innej perspektywy.

        

     

     

     

     

  • Akcja „Pola nadziei”

    Akcja „Pola nadziei”

    Nasza szkoła od kilku lat aktywnie włącza się w działania na rzecz podopiecznych z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. W ten sposób uczniowie pomagają dzieciom przewlekle i nieuleczalnie chorym z terenu Dolnego Śląska. Jednocześnie szerzą ideę wolontariatu i zachęcają innych do niesienia bezinteresownej pomocy tym, którzy jej potrzebują.

     „Pola nadziei” to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu żonkili. Dlaczego akurat sadzimy żonkile?

    Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Poprzez swą łagodność

     i delikatność żonkil oznacza kruchość ludzkiego życia. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.

    W dniu 29 października grupa dzieci z klasy III B  pod opieką p. Ity Szpulak i p. Angeliki Weber-Śliwy posadziła 100 cebulek żonkili na szkolnej rabatce opatrzonej tabliczką „Tu rozkwita dobro”.

     Teraz czekamy, gdy nadejdzie wiosna...wówczas uczniowie będą rozdawać kwiaty w ulicznych kwestach.

    Zadaniem kampanii „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także uwrażliwienie innych na potrzeby ludzi chorych i cierpiących.

    Więcej na temat programu „Pola nadziei” na stronie www.hospicjum.wroc.pl

     

     

     

  • "Plejada Świętych – wielkie imieniny”
  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2014
    22.10.2014

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2014.

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2014
    14.10.2014

    „Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych.”  (Konfucjusz)

    14 października obchodzone jest tradycyjnie Święto Komisji Edukacji Narodowej. Również i w naszej szkole w tym dniu uczniowska brać oraz wszyscy pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni mieli swoje święto. Szczególnie radosny to dzień dla naszych „pierwszaków”, którzy zostali uroczyście i oficjalnie pasowani na uczniów szkoły podstawowej.

    Uroczyste obchody rozpoczęły się o godzinie 8.30. Wtedy to w sali pojawili się zaproszeni goście, wśród których znaleźli się  przedstawiciele władzy lokalnej: Burmistrz Miasta i Gminy K. Żegański, K. Sobieraj, D. Prostko; przewodniczący Związku Sybiraków – K.Bobula;  przedstawiciele Nadleśnictwa Bardo – A. Bańdura oraz W. Biniaś (pełniący również funkcję Przewodniczącego Komisji Oświaty w Urzędzie Miasta i Gminy Bardo).

    Ponadto w uroczystościach brały udział nauczycielki z miasta partnerskiego Česka Skalice, wizytujące nasze przedszkole. Ogromną radość sprawiła nam także obecność emerytowanych nauczycieli. Przecież to ich mądrość i doświadczenie oraz ogromne wsparcie duchowe  pomagały nam w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej.

    Akademię prowadziła Julia Topolanek, przewodnicząca Samorządu Szkolnego.

     

    Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bardzie Wioletta Piojda oraz wicedyrektor Joanna Dyś zostały uhonorowane Nagrodą Burmistrza w tym dniu, zaś Nagrodę Dyrektora otrzymały następujące nauczycielki  szkoły podstawowej:  B.Bujnowicz, R.Dyoniziak, J.Fester, R.Gerent-Pocian, M.Goryl, B.Hanula-Dziewa, B.Kardaś, s.M.Krzesińska, D.Nowak, D.Prostko, E.Sałek, V.Skiba, I.Szpulak oraz nauczycielki przedszkola – B.Adamczyk, D.Chodorowska, E.Korzępa, J.Kuśnierz, E.Rymaszewska, M.Zapała. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! To dzięki ich pracy i zaangażowaniu szkoła nasza może stale się rozwijać, wzbogacać swoją ofertę edukacyjną służąc lokalnej społeczności.

    Obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetnił występ artystyczny grupy tanecznej Fundacji Oświatowej „Salamandra” oraz "Koncert życzeń" przygotowany przez uczniów klasy Va i VIa.

    Wszyscy goście, którzy zechcieli zabrać głos podkreślali ważne znaczenie szkoły dla rozwoju młodego człowieka, kształtowania jego osobowości, systemu wartości a tym samym – wpływania na losy kraju.

    Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły oraz przedszkola w Bardzie składamy najszczersze życzenia zdrowia, spokoju i samych sukcesów osobistych oraz zawodowych.

     

  • Pielgrzymka do Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie

     

    2 października br. uczestnicy koła misyjnego i scholi wraz z ojcem Łukaszem i s. Małgorzatą odbyli pielgrzymkę do centrum Jana Pawła II i sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Podróż rozpoczęliśmy wczesnym rankiem ze śpiewem na ustach. Zaangażowanie i cierpliwość zaowocowały dotarciem do celu około godz. 13.00, dlatego też rozpoczęliśmy od pokrzepienia ciała czyli obiadu w restauracji „Przystań Papieska”. Posileni wyruszaliśmy na zwiedzanie centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, podziwialiśmy piękne mozaiki i różne kapliczki. Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii celebrowanej przez o. Łukasza w kaplicy z relikwiami świętego Jana Pawła II. Umocnieni duchowo wyruszyliśmy w stronę sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Mogliśmy podziwiać piękną panoramę Krakowa z wieży widokowej, zobaczyć celę świętej siostry Faustyny i ucałować jej relikwie. Po czym udaliśmy się w drogę powrotną do Barda.

  • Nasza szkoła w II Ogólnopolskiej Akcji "Mów poprawnie"

    Nasza szkoła przyłączyła się do II Ogólnopolskiej Akcji "Mów poprawnie". W jej ramach będziemy realizować wiele zadań i konkursów. Dla wszystkich chętnych- pierwszy konkurs plastyczny. Szczegóły w załączniku. Konkurs_Mow_poprawnie.doc

  • Szkoła współpracy

    Informujemy, iż nasza szkoła zgłosiła akces do programu ministerialnego SZKOŁA WSPÓŁPRACY. Wszelkie informacje o programie można znaleźć pod adresem: www.szkolawspolpracy.pl

    Liczymy, iż nasza placówka zostanie zakwalifikowana do projektu i wspólnie rozpoczniemy interesujące działania.

  • Nowy rok szkolny rozpoczęty!

    Nowy rok szkolny 2013/2014 rozpoczął się uroczystym apelem, na którym obecni byli uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście: p. Krzystof Żegański, p. Krystyna Sobieraj, p. Andrzej Kardaś, o.Mirosław Grakowicz, p.Marta Hulak, p.Wiesława Horowska, p. Kazimierz Bobula oraz p.Mirosława Cyganek. Akademię prowadził nowy przewodniczący Rady Samorządu Uczniowskiego- Kuba Dziewa z klasy VI. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego wszystkich zebranych powitała pani dyrektor WIoletta Piojda, która przypomniała osiągnięcia ubiegłego roku szkolnego, w tym wyniki raportu ewaluacyjnego, a także przedstawiła plany na nowy rok szkolny. Bardzo miłym momentem było wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego siostrze Małgorzacie Przesińskiej oraz pani Annie Pleśniarskiej. Obie nauczycielki pomyślnie ukończyły procedurę awansu zawodowego. Nie zapomniano o jubileuszu, jaki przypada na jesień- 40 lat naszej szkoły. Do tej rocznicy nawiązał także pan burmistrz Krzysztof Żegański. Ojciec proboszcz przypomniał, iż ważne jest wychowanie w duchu prawdziwych wartości. Miłym akcentem były słowa pana Kazimierza Bobuli, który zaznaczył, iż pamięć o przeszłości jest pamięcią o naszych korzeniach; z Jego inicjatywy minutą ciszy uczczono wszystkich tych, którzy 74 lata temu zamiast do szkoły, musieli stanąć oko w oko wobec zagrożeń wojny. Po części wspólnej uczniowie oraz ich rodzice udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

  • Zaproszenie na Festiwal Projektów

    Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły otrzymali zaproszenie na Festiwal Projektów organizaowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Uczniowie III B pod opieką p. Ani Pleśniarskiej przygotowali projekt "Tomka Podróże- małe i duże. Wielka Brytania" w ramach działań w programie "Szkoła z klasą 2.0". Jest to wspaniałe wyróżnienie, ponieważ w Festiwalu bierze udział tylko 50 szkół z różnych poziomów z całej Polski. Cieszy nas to tym bardziej, że w dwóch poprzednich edycjach Festiwalu uczniowie naszej szkoły również uczestniczyli: w r.szk. 2010/2011 z projektem "Ilustracje do baśni Andersena", w r. szk. 2011/2012 zaprezentowali projekt "Bajkowa Europa. Audiobook dla najmłodszych". Gratulujemy całej grupie i już czekamy na relację z Festiwalu.

  • Spotkanie z autorką książek, Panią Kaliną Jerzykowską

    6 czerwca br. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarką, panią Kaliną Jerzykowska. Uczestniczyli w nim uczniowie klas II-VI. Ponieważ Pani Kalina m.in propaguje twórczość Julina Tuwima, spotkanie rozpoczęło się od recytacji wiersz "Okulary" w interpretacji ucznia klasy Ib- Huberta Urbana. Następnie na salę wjechała "Lokomotywa" zainscenizowana przez uczniów klasy VI B. Spotkanie, w trakcie którego Pani Kalina opowiadałao trudnej sztuce literackiej, właściwej wymowie i tłumaczyła jest język, a także prezentowała fragmenty swoich książek, wymagało aktywności także ze strony widzów. Na koniec Pani Jerzykowska otrzymała kwiaty i pamiątkowe podziękowanie, a uczniowie mogli zakupić jej książki i zdobyć autograf.

    Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Z książką na walizkach wokół Tuwima" we współpracy z Centrum Kultury i Promocji w Bardzie.

  • Obchody Dnia Europy

    Obchody Dnia Europy
    09.05.2013

    Uczniowie naszej szkoły mieli w tym roku okazję uczestniczyć w obchodach Dnia Europy dzięki zaproszeniom z Punktu Informacji Europejskiej z Kłodzka oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej z Wrocławia. Do Kłodzka wybrała się grupa uczennic z klas IV-V pod opieką p. Anny Pleśniarskiej. Dziewczyny świetnie się zaprezentowały we własnoręcznie udekorowanych koszulkach, wykazywały się aktywnością i zaangażowaniem w trakcie proponowanych konkursów i zabaw. Okazało się również, że posiadają sporą wiedzę dotyczącą Unii Europejskiej- ie tylko historii, ale także przyszłości, np. który kraj zostanie kolejnym członkiem UE. Do Wrocławia wybrała się grupa mieszana z klas IV-VI pod opieką p. Joanny Dyś. Impreza plenerowa w Parku Staromiejskim dostarczyła niezapomnianych wrażeń; uczniowie zwiedzali różne stoiska, brali udział w konkursach, korzystali z gier i zabaw, a o godz.13.00 rozpoczęła się w Domu Europy lekcja europejska prowadzona przez pana Williama Martina w języku angielskim.

    Poprzez zabawę i bezpośredni kontakt można było znacznie poszerzyć swoją wiedzę, poznać lub zobaczyć znanych ludzi, a przede wszystkim przy pięknej pogodzie miło spędzić czas i uczcić Dzień Europy.

  • Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów

    Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów

    17 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się prezentacja ofert edukacyjnej dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Po spotkaniu ogólnym, w trakcie którego przyszli uczniowie mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć ( biblioteczne, językowe, matematyczne, figle w sali zabaw itp.) rodzice nie tylko oglądali klasy i rozmawiali z nauczycielkami, lecz czynnie włączali się w programy realizowane w szkole- przykładem akcja "Rzuć palenie razem z nami". Była to okazja do bliżego poznania placówki, jej oferty, pracowników, a także przyszłych zespołów klasowych i rodzicielskich. W szkolnej kawiarence można było wymienić uwagi i miło spędzić czas.

    Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie

     Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Komisji Edukacji Narodowej

    w Bardzie z Filią w Przyłęku

    SERDECZNIE DZIĘKUJĄ

    Rodzicom oraz Dzieciom 6-cio i 7-letnim

    za liczne przybycie na prezentację oferty edukacyjnej w Dniu Otwartym Szkoły 

    17 kwietnia 2013 r.

  • Podsumowanie etapu szkolnego VII Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla klas I-III MISTRZ MATEMATYKI BARDO 2013

    Podsumowanie etapu szkolnego VII Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla klas I-III MISTRZ MATEMATYKI BARDO 2013

     

    9 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Komisji Edukacji Narodowej w Bardzie z Filią w Przyłęku odbył się  etap  szkolny  VII Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla klas I-III MISTRZ MATEMATYKI BARDO 2013. W etapie tym brało udział po pięciu przedstawicieli z każdej klasy na poziomie edukacji wczesnoszkolnej. Łącznie na tym etapie do zadań konkursowych przystąpiło w Zespole Szkolno-Przedszkolnym 30 uczniów, którzy bardzo ambitnie podeszli do konkursu i wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami  w zakresie matematyki.

    Komisja Konkursowa oceniła prace i wyłoniła zwycięzców, którzy zdobyli najwyższą ilość punktów. Na uroczystym podsumowaniu w dniu 12 kwietnia 2013 r. wręczono wszystkim laureatom etapu szkolnego atrakcyjne nagrody,  ufundowane  przez Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bardzie z Filią w Przyłęku, Radę Rodziców i  p. Violettę Skiba oraz zaprezentowano następujących laureatów:

    KLASY I

    1. Igor Augun

    2. Hubert Urban

    3. Zuzanna Smykla

    KLASY II

    1. Jakub Oziębło

    2. Martyna Bartman

    3. Natasza Łaźniowska

    KLASY III

    1. Maciej Machynia

    2. Martyna Klag

    3.Laura Huzar

    Zgodnie z Regulaminem VII Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego do finału tj. udziału w etapie wojewódzkim zakwalifikowali się następujący uczniowie:

    KLASA I- Igor Augun

    KLASA II- Jakub Oziębło

    KLASA III- Maciej Machynia.

    Będą  oni reprezentowali  Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Komisji Edukacji Narodowej w Bardzie z Filią w Przyłęku  podczas VII Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla klas I-III MISTRZ MATEMATYKI BARDO 2013 w dn. 27 kwietnia 2013 r.  Będzie to dzień bardzo szczególny , ponieważ w Finale o zaszczytny tytuł Mistrza Matematyki BARDO 2013 ubiegać się będą reprezentanci z 30 dolnośląskich szkół.

    Wszystkim uczestnikom etapu szkolnego serdecznie gratulujemy, a  Finalistom życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.

    R. Gerent-Pocian

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY im. KEN w Bardzie z Filią w Przyłęku
    Polna 1
    57-256 Bardo
    spbardo@interia.pl

    Filia w Przyłęku: ul. Fabryczna 7, 57-256 Bardo
  • Sekretariat w Bardzie (+48) 74 8171 371
    Fax (+48) 74 8171 732
    Sekretariat w Przyłęku: (+48) 74 8170255

Galeria zdjęć