Informacje o projekcie Bieżące informacje Harmonogram realizacji wsparcia na grudzień 2022r. Harmonogram realizacji wsparcia na listopad 2022r. Harmonogram realizacji wsparcia na październik 2022r. Harmonogram realizacji wsparcia na wrzesień 2022r. Harmonogram realizacji wsparcia na czerwiec 2022r. Harmonogram realizacji wsparcia na maj 2022r. Realizacja Zadania 5 - zajęcia pozaszkolne w zewnętrznych ośrodkach edukacyjnych Relacje z wycieczek

Szkoła Marzeń w Gminie Bardo

Informacje o projekcie

Projekt pn. ,,Szkoła Marzeń w gminie Bardo”

Gmina Bardo ponownie pozyskała środki finansowe z Unii Europejskiej na realizację wielu działań edukacyjnych dla uczniów i uczennic Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Komisji Edukacji Narodowej w Bardzie z Filia w Przyłęku. Projekt ,,Szkoła Marzeń w gminie Bardo” realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Całkowita wartość projektu wynosi 489 995,75 zł. Wartość dofinansowania to 416 495,75 zł. Wymagany wkład własny do projektu wnoszony będzie przez Gminę Bardo w całości w formie rzeczowej, niepieniężnej.

Projekt realizowany będzie przez 12 miesięcy: w okresie od 1 kwietnia 2022 r. do 31 marca 2023 r.

Cel główny projektu: wzrost kompetencji kluczowych i niwelacja deficytów rozwojowych
u 121 uczennic i 115 uczniów (razem 236 os.) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Komisji Edukacji Narodowej w Bardzie z filią w Przyłęku do marca 2023 r.

Cele pośrednie:

– wzrost poziomu wiedzy uczniów i uczennic z nauk matematyczno-przyrodniczych i robotyki do marca 2023 r.,

– wzrost poziomu wiedzy uczniów i uczennic z języków obcych do marca 2023 r.,

– zmniejszenie deficytów rozwojowych dzięki zajęciom logopedycznym i terapeutyczno-korekcyjnym oraz konsultacjom z rodzicami do marca 2023 r.,

– wzrost przystosowania do nauki w Polsce dzieci cudzoziemców i Polaków zza granicy do marca 2023 r.

Formy wsparcia dla uczniów i uczennic:

Klasy I – III

- zajęcia matematyczno – przyrodnicze rozwijające i wyrównawcze,

- zajęcia j. angielskiego rozwijające i wyrównawcze,

- robotyka,

- zajęcia z Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej, w tym: logopedia, konsultacje dla rodziców, zajęcia korekcyjno – kompensacyjne indywidualne i grupowe, zajęcia indywidualne z psychologiem, język polski dla cudzoziemców i powracających z zagranicy.

Klasy IV – VI

-zajęcia matematyczne rozwijające i wyrównawcze,

- zajęcia z bloku przyrodniczego ( przyroda, biologia, geografia) rozwijające,

- zajęcia z j. angielskiego,

Klasy VII – VIII

- zajęcia matematyczne rozwijające i wyrównawcze,

- zajęcia z bloku przyrodniczego ( przyroda, biologia, geografia, chemia, fizyka) rozwijające
i wyrównawcze,

- zajęcia z j. niemieckiego rozwijające i wyrównawcze,

- robotyka,

- zajęcia z Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej, w tym: język polski dla cudzoziemców
i powracających z zagranicy, zajęcia korekcyjno – kompensacyjne grupowe.

W ramach projektu zaplanowano zakup materiałów dydaktycznych, zajęcia pozaszkolne z nauk przyrodniczych oraz ścisłych dla 261 uczniów. Liczba zaplanowanych wyjazdów: 12.

Zajęcia pozaszkolne będą realizowane w ramach wyjazdów do zewnętrznych ośrodków edukacyjnych np.:

- Muzeum Przyrodnicze i Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego – 4 wyjazdy,

- zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego – 2 wyjazdy,

- zajęcia wybrane z oferty nauk przyrodniczych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu – 4 wyjazdy,

- Hydropolis i ZOO we Wrocławiu – 2 wyjazdy.

Wyjazdy na zajęcia pozaszkolne do zewnętrznych ośrodków edukacyjnych odbywać się będą
w okresie od września 2022 r. do marca 2023 r.

Niezbędne informacje można uzyskać u Koordynatora    szkolnego    Pani    Beaty Bujnowicz    pod nr tel.: 601 436 152   e-mail: beata.bujnowicz@spbardo.pl