Informacje o projekcie Bieżące informacje Harmonogram realizacji wsparcia na grudzień 2022r. Harmonogram realizacji wsparcia na listopad 2022r. Harmonogram realizacji wsparcia na październik 2022r. Harmonogram realizacji wsparcia na wrzesień 2022r. Harmonogram realizacji wsparcia na czerwiec 2022r. Harmonogram realizacji wsparcia na maj 2022r. Realizacja Zadania 5 - zajęcia pozaszkolne w zewnętrznych ośrodkach edukacyjnych Relacje z wycieczek

Szkoła Marzeń w Gminie Bardo

Relacje z wycieczek

,,Szkoła marzeń w gminie Bardo”

Od połowy września w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. KEN w Bardzie z Filią w Przyłęku zostały wznowione zajęcia edukacyjne dla klas II – VIII w ramach projektu ,,Szkoła marzeń w Gminie Bardo”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Na stronie internetowej naszej szkoły: https://spbardo.edupage.org/text32/ można znaleźć wszystkie bieżące informacje na temat realizacji projektu.

,,Wycieczki w ramach realizacji projektu Szkoła marzeń w gminie Bardo”

Jednym z zaplanowanych zadań w projekcie są zajęcia pozaszkolne (Zadanie 5), których realizacja została zaplanowana w zewnętrznych ośrodkach edukacyjnych.

Planowanych jest 12 wycieczek do:

- Muzeum Przyrodniczego i Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego – 4 wyjazdy,

- zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego lub Politechniki
  Wrocławskiej – 2 wyjazdy,

- zajęcia warsztatowe w Odra Centrum we Wrocławiu – 4 wyjazdy,

- zajęcia w Hydropolis i ZOO we Wrocławiu – 2 wyjazdy.

26 i 27 października 2022 r. – Muzeum Przyrodnicze i Ogród Botaniczny

26 - go i 27 – go października 2022 r. uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły uczestniczyli w wycieczkach edukacyjnych do Wrocławia (26.10. uczniowie klasy II b i III b, a 27.10. uczniowie klasy II a i III a).

Dzieci spędziły czas bardzo atrakcyjnie, tym bardziej że pogoda niesamowicie dopisała, więc poza ciekawymi zajęciami edukacyjnymi był czas na zabawę i odpoczynek na świeżym powietrzu.
W ramach zajęć uczniowie zwiedzili bardzo ciekawe Muzeum Przyrodnicze z niezwykle atrakcyjnymi eksponatami, wśród których szczególne zainteresowanie wzbudziły m.in. szkielet jelenia sprzed 2 tys. lat, czy tura, czyli gatunku, który wyginął w Polsce na początku XVII w. Oczywiście emocje wzbudziło szereg innych eksponatów, jak wypchany wilk, lis, zając polarny, czy też dziobak i kolczatka, które są jedynymi ssakami wykluwającymi się z jaj. Sensację wzbudził też szkielet 2-letniego walenia, który już w tym wieku osiąga długość 40 m. Po pobycie dzieci w Muzeum wiedza uczniów na pewno znacznie wzrosła, co można było sprawdzić dzięki przeprowadzonym przed i po wycieczce testom kompetencyjnym. Podobnie, jak wiedza z zakresu elementów botaniki po zwiedzeniu Ogrodu Botanicznego, gdzie dodatkową atrakcją okazał się pstrąg złocisty w sadzawce oraz plac zabaw . Wszyscy wrócili z wycieczek szczęśliwi, naładowani dobrymi emocjami i wiedzą i już oczekujący na wycieczki do ZOO i Hydropolis.

Wyjazdy do Muzeum Przyrodniczego i Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu odbyły się w ramach realizacji Zadania 5 - Zajęcia pozaszkolne projektu ,,Szkoła marzeń w gminie Bardo". Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, którego Beneficjentem jest Gmina Bardo, a realizatorem Zespół Szkolno – Przedszkolny im. KEN w Bardzie z Filią w Przyłęku.