Znajdziesz...

  • Europejski Dzień Języków- już za tydzień!

    Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursach zorganizowanych w ramach szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków. Każdy znajdzie formułę dla siebie. Warto spróbować swoich sił i powalczyć o nagrody. Zapraszamy w imieniu Organizatorów. 

    Regulaminy Konkursów:

    Klasy I-III: Dzien_Jezykow_I_III.pdf

    Klasy IV-VI: Dzien_Jezykow_IV_VI.pdf

    Obchody Europejskiego Dnia Języków odbywają się we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct w Kłodzku.

  • Jakże ważna jest pamięć o przeszłości

    Tradycją naszej szkoły jest uczczenie pamięci tych wszystkich, którzy na skutek zawirowań historii znaleźli się wbrew własnej woli "na nieludzkiej ziemi". Chociaż od tamtych tragicznych wydarzeń dzieli nas wiele lat, to powinnością wszstkich jest dbałość o tradycję i pamięć. Dlatego 17 września uczniowie klas IV-VI spotkali się na uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów klas VI pod opieką p. Emilii Sałek i p. Waldemara Skrzyniarza. Mieliśmy okazję gościć na apelu pana Kazimierza Bobulę- przewodniczącego Koła Sybiraków w Bardzie oraz pana Adama Trzebońskiego- przewodniczącego Rady Rodziców. W zagadnienia historyczno-geograficzne wprowadził wszystkich pan W. Skrzyniarz. Następnie zebrani wysłuchali montażu literacko-poetyckiego oraz "Hymnu Sbiraków". Na koniec spotkania głos zabrał pan Kazimierz Bobula. Podkreślił, jak ważne jest, abyśmy w dzisiejszych czasach, kiedy mamy wszystko i nie musimy się martwić o chleb powszedni, pamiętali o tych strasznych dniach i zdarzeniach. Ku przestrodze, aby te czasy nigdy nie wróciły i by nikt nie doświadczył okropności "nieludzkiej ziemi".

  • Uroczyste otwarcie Sali Przyrody Tauron Ekoenergia

    16 września 2015r. w w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie Sali Przyrody wyremontowanej i wyposażonej dzięki wygranej w konkursie zorganizowanym przez Turon Ekoenergia.

    W ubiegłym roku szkolnym uczniowie z klas IV-VI pod opieką p. Joanny Dyś wykonali pracę konkursową: kalendarz na rok 2016 propagujący energię odnawialną z wykorzystaniem postaci Byczka Tauronka. Duży wkład pracy zaowocował sukcesem: szkoła znalazła się w gronie pięciu laureatów konkursu. Nagrodą była kwota 40 tysięcy z przeznaczeniem na remont i wyposażenie Sali Przyrody.

    O tym, jak wykorzystaliśmy tę sumę, mogli przekonać się zaproszeni na uroczyste otwarcie goście: pan Ryszard Turek – Wiceprezes Zarządu Tauron Ekoenergia, pani Anna Ciszewska-Swat – Specjalista ds. Komunikacji i PR, pan Krzysztof Żegański- burmistrz Barda, pan Andrzej Kardaś- przewodnicząc Rady Miasta, pan Jacek Kłosowski- zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Bardo, pan Adam Trzeboński- przewodniczący Rady Rodziców oraz przedstawiciele lokalnej prasy. Wszystkich przywitała pani dyrektor Wioletta Pojda. W obecności delegatów uczniów klas IV-VI wszyscy goście obejrzeli wystawę, poznali historię prac nad Salą Przyrody, a następnie dokonali jej symbolicznego otwarcia. Następnie weszli na lekcję przyrody, która właśnie odbywała się w nowym gabinecie. Była to okazja do sprawdzenia w praktyce, jak zostały wykorzystane pieniądze z wygranej kwoty. Prócz kompleksowego remontu, wyposażenia w nowe meble, Sala zyskała tablicę interaktywną, rzutnik multimedialny, laptop, zestaw Testico, oraz mnóstwo praktycznych i przydatnych pomocy dydaktycznych do nauki przyrody i przedmiotów pokrewnych. Uczniowie, zapytani o wrażenia dotyczące nowej Sali, zgodnie stwierdzili, że jest super i fajnie byłoby, gdyby wszystkie sale tak wyglądały i były tak doposażone. Bez wątpienia Sala Przyrody to pracownia na miarę XXI wieku. Oficjalna część zakończyła się podziękowaniami dla spółki Turon przekazanymi na ręce pana Ryszarda Turka.

  • Zajęcia TAEKWON-DO

    Trwa nabór do dwóch grup wiekowych na zajęcia taekwon-do prowadzone przez instruktora z MKST Bystrzyca Kłodzka (www.mkstbystrzyca.pl ). W trakcie zajęć prowadzący oferują: profesjonalne nauczanie taekwon-do, trening elementów samoobrony, ćwiczenia ogólnorozwojowe i korekcyjne, wszechstronny rozwój organizmu, doskonałe samopoczucie oraz gry i zabawy dla dzieci. Zajęcia we wrześniu odbywają się we wtorki i czwartki, dla grupy 5-7 lat: 14.45-15.30, dla grupy 8-12 lat:15.30- 16.15. Wszelkie sprawy organizacyjne do ustalenia z instruktorem w trakcie zajęć.

  • Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy- program dla przedszkola

    Nasze przedszkole bierze udział w programie ZDROWO JEMY, ZDROWO ROŚNIEMY. Rejestrując się w programie nasza placówka zyskuje pomoc w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci. Dietetycy pracujący w programie dokonają oceny jadłospisów dekadowych oraz przygotują indywidualne wskazówki i propozycje ułatwiające dostosowanie się do zaleceń żywieniowych dla najmłodszych. Rejestracja do programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” umożliwia korzystanie
    z materiałów edukacyjnych, przydatnych informacji nt. żywienia dzieci oraz ciekawych działań skierowanych do żłobków i przedszkoli. Placówki zarejestrowane do programu są objęte specjalnym cyklem biuletynów żywieniowych, które co miesiąc promują jedną z zasad prawidłowego żywienia. Kolejna korzyść to pakiet szkoleń, mających na celu wspieranie w zakresie najnowszych doniesień z dziedziny żywienia dzieci. Mamy także możliwość wzięcia udziału w konkursach, które poprzez zabawę kształtują zdrowe nawyki żywieniowe wśród najmłodszych. Jest to także szansa na wygranie wspaniałych nagród. Zatem do dzieła: ZDROWO JEMY I ZDROWO ROŚNIEMY!!!

  • Pamiętamy o kombatantach

     Data rozpoczęcia II wojny światowej jest znana każdemu: 1 września 1939r. Chcąc uczcić 76. rocznicę tego wydarzenia Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Bardzie zorganizował uroczystość, na którą zaproszono także reprezentację uczniowską naszej szkoły wraz pocztem sztandarowym.

    W obecności kombatantów i ich rodzin, przedstawicieli władz samorządowych kolejno przemawiające osoby przybliżały zarówno sytuację Związku w Polsce i bardzkim oddziale, jak i prezentowały wiele informacji dotyczących ważnych wydarzeń z historii najnowszej naszego kraju.

    Jest nam niezmiernie miło poinformować, że sztandar naszej szkoły został uhonorowany odznaką za zasługi dla ZKRPiBWP. 

     Moment odznaczenia był niezwykle uroczysty i podniosły. To kolena odznaka dla naszego sztandaru, co jest dowodem, iż historia w szkole to nie tylko przedmiot, ale przede wszystkim pamięć i poszanowanie dla tradycji.

     

  • Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego

    1 września to tradycyjnie pierwszy dzień nowego roku szkolnego. Jest to dzień ważny zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Nie inaczej było w naszej szkole. O godz. 10.30 w sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy uczniowie, licznie w tym dniu przybyli rodzice ( a także dziadkowie) oraz zaproszeni goście: pan Krzysztof Żegański, pan Andrzej Kardaś, pan Adam Trzeboński, pani Wiesława Horowska, pani Mirosława Cyganek-Patris. Wszystkich powitała pani dyrektor Wioletta Piojda oraz przewodniczący Rady Samorządu Uczniowskiego- Maciek Machynia. Nadchodzący rok szkolny przynosi wiele zmian, a pierwsza była zauważalna wśród pierwszoklasistów: w tym roku ich grono licznie zasiliły sześciolatki. O tym także w swoim powitaniu mówiła pani dyrektor. Przywitała także nową nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej- panią Annę Mrozek. Nowa nauczycielka jest także w przedszkolu- to pani Anna Cieplińska. Po przerwie do szkoły wróciła pani Anna Pleśniarska. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie aktu mianowania pani Izabeli Igras, która osiągnęła kolejny stopień awansu zawodowego ( w trakcie wakacji stopień nauczyciela kontraktowego uzyskała pani Magdalena Taras, zaś nauczyciela dyplomowanego- pani Małgorzata Zapała). Czas wakacji upłynął uczniom na wypoczynku, natomiast w szkole przeprowadzono liczne remonty i modernizacje. Najbardziej zmieniła się sala nr 13 dzięki dotacji ze strony TAURON Ekoenergia pozyskanej w konkursie wygranym przez szkołę. Przed nami uroczyste otwarcie nowej Sali Przyrody.

    Po spotkaniu ogólnym klasy pod opieką wychowawców udały się do wyznaczonych gabinetów celem omówienia najważniejszych bieżących spraw, spotkania z kolegami i wymiany wakacyjnymi wrażeniami.

    Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów, rodzicom- pociechy i radości oraz dobrej współpracy ze szkołą, zaś nauczycielom- wytrwałości, sił i zdrowia.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

    1 września 2015r. ( wtorek) rozpoczyna się nowy rok szkolny. W tym dniu zaplanowano:

    o godz. 9.00- spotkanie z wychowawcami i wspólne wyjście do kościoła (uczniowie z Barda mogą przyjść od razu do kościoła)
    godz. 9.15- msza
    godz. 10.30- akademia i spotkania w klasach z wychowawcami .

    Uczniowie dojeżdżający mają w tym dniu zapewniony przywóz i odwóz- szczegółowe godziny- poniżej.

    Wypożyczanie podręczników dla uczniów klas I, II i IV rozpocznie się od 2 WRZEŚNIA 2015r. ( ŚRODA ) według ustalonych procedur.

    DOWOZY do Szkoły Podstawowej w Bardzie w dn. 01.09.2015r. (wtorek)

    I autobus:  8.20-Grochowa,  8.30-Brzeźnica,  8.35-Potworów,  8.45-Przyłęk-od strony przejazdu kolejowego,  8.55-Bardo-szkoła

    II autobus:  8.20-Laskówka,  8.25-Dzbanów,  8.35-Janowiec,  8.45-Przyłęk-przystanek przy PG,  8.55-Bardo-szkoła

    Bus:  8.30-Dębowina,  8.45-Opolnica,  8.55-Bardo-szkoła

    POWRÓT

    I autobus: (przyjeżdża z Przyłęku)- 11.40- Bardo- Opolnica- Przyłęk- Potworów- Brzeźnica- Grochowa

    II autobus: 11.30- Bardo- Dębowina (wsiadają uczniowie z PG i SP)- Przyłęk- Janowiec- Dzbanów- Laskówka

  • AKADEMIA LETNIA DYPLOMACJI PUBLICZNEJ już za nami

    Trzy dni (1,2 i 6.07) trwały w naszej szkole zajęcia w ramach projektu realizowanego we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu. Uczestnicy rekrutowali się spośród uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bardzie oraz Publicznego Gimnazjum w Przyłęku, mieli zapewniony poczęstunek, obiad, przywóz i odwóz. W trakcie wykładów i warsztatów Akademi Letniej Dyplomacji Publicznej prowadzonych przez pana Juliusza Lichwę uczestnicy poznawali podstawy savoir-vivre'u, etykiety, dobrych manier, trudną sztukę dyplomacji, zyskali wiedzę na temat Polaków na świecie, poznali bliżej niektóre kraje, ich kulturę i specyfikę zachowań. Atrakcją trzeciego dnia było spotkanie z panią Marią Hasegawa (mającą korzenie polskie i japońskie), która poprowadziła zajęcia z origami i przybliżyła swoją ojczyznę- Japonię. Zajęcia odbywały się w języku angielskim, jednak nie była to bariera, ponieważ pan Juliusz pełnił rolę tłumacza. Czas bardzo szybko minął i trzy dni pozostawiły w pamięci uczestników nie tylko wiele nowych informacji i wrażeń, ale także certyfikaty uczestnictwa.

    Dziękujemy dyrekcji ZS-P oraz PG, a także sponsorom za sfinansowanie projektu i umożliwienie jego realizacji.

  • Wykazy podręczników na rok szkolny 2015/2016

    Wykazy podręczników do poszczególnych klas na rok szkolny 2015/2016 znajdują się w zakładce: DOKUMENTY SZKOLNE. Przypominamy, że rodzice uczniów klas I, II i IV korzystają z dotacji ministerialnej i w związku z tym NIE KUPUJĄ podręczników ( oprócz religii)- uczniowie WYPOŻYCZAJĄ podręczniki i ćwiczenia z biblioteki szkolnej.

    Rodzice uczniów klas III, V i VI zakupują podręczniki i ćwiczenia we własnym zakresie.

  • Letnia Akademia Dyplomacji- zmiana godzin zajęć

    6 lipca (poniedziałek) zajęcia LAD rozpoczną się o godzinie 10.00. W związku z tym dojazdy poranne przedstawiają się następująco:

    Brzeźnica 9.00, Laskówka 9.10, Janowiec 9.20, Przyłęk 9.25, ul. Fabryczna 9.30, Opolnica 9.40, szkoła 9.50.

  • Aby wakacje były bezpieczne...

    Pogodnych, radosnych, pełnych zabawy i zadowolenia wakacji- tego wszyscy sobie życzymy. To czas odpoczynku, regeneracji sił. To także czas na przygody- rozsądnej. Warto zapoznać się z kampanią społeczną Rzecznika Praw Dziecka- "Odwaga ratuje życie"

    http://brpd.gov.pl/aktualnosci/odwaga-ratuje-zycie-nowa-kampania-spoleczna-rzecznika-praw-dziecka

    Czasami warto powiedzieć:STOP, NIE, DOŚĆ.

    Wszyscy spotkajmy się po wakacjach.

  • Relacja uczniowska z wycieczki do Jury Krakowsko-Częstochowskiej

    Szkolna wycieczka

    W dniach od 8.06.2015r. do 11.06. 2015 roku mieliśmy szkolną wycieczkę szlakiem Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Pod opieką nauczycieli: pana Waldemara Skrzyniarza, pani Jadwigi Fester i pani Magdaleny Taras.

    Pierwszego dnia musieliśmy wstać bardzo wcześnie- już o 4:30 wyjeżdżaliśmy spod budynku szkoły. Jechaliśmy 4-5 godzin, aż dojechaliśmy do naszego celu, którym był zamek w Pieskowej Skale. Następnie podeszliśmy pod  Maczugę Herkulesa, na szczycie której znajdował się niewielki, metalowy krzyż. Upamiętnił on pierwsze oficjalne wejście na Maczugę Herkulesa. Widzieliśmy też Kaplicę na Wodzie. W dalszej części dnia odbył się marsz na orientację z użyciem kompasów. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się do miejsca zakwaterowania.    

    Drugiego dnia naszym pierwszym przystankiem było Muzeum Przyrodnicze Ojcowskiego Parku Narodowego. Oglądaliśmy krótki film o tym, jak powstawały skały wapienne i widzieliśmy różne wystawy przyrodnicze. Zwiedzaliśmy Jaskinię Ciemną, byliśmy koło skały Wapiennik i skały Rękawicy. Zatrzymaliśmy się również koło Źródła Miłości, z którego piliśmy wodę. W drodze do Jaskini Łokietka przechodziliśmy przez Bramę Krakowską. Do autokaru wracaliśmy Szlakiem Łokietka, a następnie jechaliśmy do miejsca zakwaterowania.    

    Trzeciego dnia mieliśmy zajęcia wspinaczkowe, podczas których wspinaliśmy się na naturalne skały wapienne, drabinkę speleo oraz zjeżdżaliśmy na tyrolce. Następnie zwiedzaliśmy Jaskinię Nietoperzową.

    Czwartego dnia wracaliśmy już do domu. Po drodze zwiedzaliśmy ruiny zamku Ogrodzieniec  w Podzamczu. Do Barda dojechaliśmy około godz. 19:00.

    Tę wycieczkę zdecydowanie można zaliczyć do udanych. Były piękne widoki i bardzo dużo atrakcji. Chociaż nie obyło się bez narzekania na bolące nogi, wszyscy świetnie się bawili i szczęśliwi wrócili do domu :-)

                                       Przygotowały: Wiktoria Kuchciak, Martyna  Klag

  • Letnia Akademia Dyplomacji

    Dzięki wsparciu ze strony sponsorów oraz współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu uczniowie zakwalifikowani do projektu będą mogli wziąć udział w zajęciach w ramach Letniej Akademii Dyplomacji. Zajęcia będą odbywać się 1, 2 i 6 lipca w naszej szkole. Początek zajęć: godz. 9.30. Uczniowie dojeżdżający mają zapewniony transport ( bus p. A. Golca):

    Brzeźnica 8.30, Dzbanów 8.40, Janowiec 8.50, Przyłęk 8.55, ul. Fabryczna 9.00, Opolnica 9.10, szkoła 9.20.

    Prosimy uczniów o obecność na przystankach. Uczestnicy zajęć mają zapewniony poczęstunek oraz obiad. Jest to możliwe dzięki wsparciu finansowemu ze strony dyrekcji Publicznego Gimnazjum im. J. Kusocińskiego w Przyłęku oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bardzie. W zajęciach biorą udział uczniowie naszej szkoły oraz Publicznego Gimnazjum w Przyłęku. Bardzo cieszymy się, że młodzi mieszkańcy naszej gminy mogą skorzystać z oferty edukacyjnej na światowym poziomie.

  • Tyle dróg razem przebyliśmy... Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

    Zakończenie roku szkolnego to chyba najbardziej ulubiony przez uczniów dzień. Chociaż w naszej szkole także dzień przed zakończeniem roku szkolnego jest bardzo ważny, ponieważ wręczane są nagrody za udział i sukcesy w różnych konkursach oraz programach i projektach. W czwartek zatem odbyły się ostatnie apele w klasach I-III i IV-VI, a nagród było naprawdę bardzo dużo. Każdy apel trwał ponad godzinę, a uszczęśliwieni laureaci wychodzili z sali z nagrodami w objęciach zadowoleni i uśmiechnięci. W czwartek po południu odbyło się także uroczyste zakończenie roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych w Bardzie i Przyłęku.

    Natomiast sam dzień zakończenia pracowitego roku szkolnego 2014/2015 to już uroczyste spotkanie z udziałem zaproszonych gości, uczniów oraz licznie w tym dniu przybyłych rodziców. Obecnością zaszczycili nas:p. A. Kardaś, p. K. Sobieraj, p. A. Bańdura, p. K. Bobula, o. M. Grakowicz, p. W. Horowska, p. M. Cyganek-Patris, p. A. Trzeboński. Pani dyrektor przywitała przybyłych na spotkanie, a następnie w przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego- Julią Topolanek, poprowadziła uroczystość. Ten dzień to przede wszystkim podsumowanie i podziękowania za całoroczną pracę: uczniów, nauczycieli, wszystkich pracowników obsługi oraz rodziców, bez których wsparcia wiele działań nie mogłoby się odbyć. Zauważali to wszyscy wypowiadający się podczas uroczystości. To także czas pożegnań: z szóstoklasistami i nauczycielami, którzy po wakacjach nie wrócą do naszej szkoły. Pani dyrektor podziękowała pani Magdalenie Taras za pracę, serce, zaangażowanie i kreatywność. Po przejęciu symbolicznego klucza przez nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego-Macieja Machynię, nastąpiła zmiana asysty pocztu sztandarowego, uroczyste ślubowanie szóstoklasistów- teraz już absolwentów, a następnie miły moment: odczytanie nazwisk tych uczniów, który uzyskali najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu. Lista nazwisk była długa, co cieszy wszystkich. Następnie pani dyrektor wręczyła medale WZOROWY ABSOLWENT tym szóstoklasistom, którzy uzyskali  średnią ocen powyżej 4,75 i zachowanie co najmniej bardzo dobre. Była to grupa 18 osób. Ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne z podziękowaniami. Wreszcie nadszedł moment ogłoszenia nazwiska zdobywcy tytułu SUPERABSOLWENTA R. SZK. 2014/2015. Został nim Łukasz Orzechowski (kl. VI B), natomiast dwa równorzędne drugie miejsca zajęły Anna Frysztak i Paula Wierpowska (kl. VI A). Laureaci byli naprawdę szczęśliwi. Podziękowania z rąk przewodniczącego Rady Rodziców i pani dyrektor otrzymali również Przyjaciele Naszej Szkoły. Podziękowania za całoroczną współpracę przekazała także rodzicom pani Beata Hanula-Dziewa, ponieważ bez wsparcia nie byłyby możliwe sukcesy dzieci w różnych imprezach sportowych. Zaskoczeniem było podziękowanie rodziców dla dyrekcji szkoły- pani Joanna Hrobok w bardzo pięknych słowach ujęła istotę pracy z dziećmi. Spotkanie zakończył występ wokalny uczennic z klas szóstych, które pięknie zaprezentowały kilka piosenek. Potem uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami po świadectwa.

    Do zobaczenie po wakacjach!!! 

  • Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 26 czerwca (piątek) o godz. 8.30. Po apelu wychowawcy spotkają się z klasami w wyznaczonych gabinetach:

    Ia- 24, Ib- 22, IIa- 23, IIb- 29, IIIa- 15, IIIb- 21, IVa- 13, IVb- 18, Va- 14, Vb- 20, VIa- 12, VIb- 19.

    Poranny dojazd do szkoły- według obowiązującego rozkładu.

    Powrót przewidywany ok. 10.15-10.30

    Świetlica czynna tego dnia do godz. 12.00

  • Pierwszoklasiści na Festynie

    Pierwszoklasiści na Festynie

    Cały rok szkolny przedszkolaki i uczniowie naszego ZSP zbierali nakrętki na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W środę, 24 czerwca, nadszedł czas podsumowania akcji i wszyscy zbieracze z dolnośląskich szkół spotkali się na Festynie w Pergoli pod Halą Stulecia we Wrocławiu. Naszą placówkę reprezentowały klasy pierwsze wraz z przedstawicielami rodziców oraz wychowawczyniami. Organizatorzy zapewnili świetną zabawę. Wszyscy pozytywnie  „nakręcali się” uczestnicząc w grach, zabawach oraz warsztatach organizowanych przez wolontariuszy Fundacji, Uniwersytet Przyrodniczy, Grupę Animacyjną Jacek i Agatka oraz zespół Sabinha Wratislavia. Atrakcją były także wodne pokazy Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej , która oczarowała wykorzystaniem dźwięku i ruchu wody.

    Tegoroczna edycja Nakrętek dla Hospicjum pozwoliła Fundacji zebrać 58 ton nakrętek na rzecz dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych. Niestety już się skończyła. Ale od września rusza kolejna, i do niej także się dołączymy. A więc zbieramy, zbieramy…

    R. Gerent-Pocian

  • Informacja- legitymacje! Ważne!

    Zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. z 2015r. poz 23) zmianie ulegają m.in. druki legitymacji szkolnych wprowadzając obowiązek wpisywania do nich numeru PESEL ucznia. WPisu dokonuje osoba upoważniona przez dyrektora szkoły.

    W związku z tym bardzo prosi się wszystkich uczniów o zgłaszanie się z legitymacjami szkolnymi do sekretariatu w celu uzupełnienia nr pesel. Legitymacja bez numeru pesel potwierdzonego pieczęcią urzędową szkoły będie uważana za nieważną.

  • 25 czerwca- czwartek

    Organizacja zajęć 25 czerwca- czwartek:

    *godz.8.00-8.45- apel klas I-III ( wręczenie nagród), kl. IV-VI- lekcje według planu

    *8.45- wyjście do kościoła klas I- VI pod opieką nauczyciela uczącego na danej lekcji

    *ok. 10.45- klasy I-III- lekcje według planu, klasy IV-VI- apel (wręczenie nagród, przedstawienie kółka teatralnego)

    *po apelu- kiermasz używanych podręczników (klasy V-VI) i dalsze lekcje według planu

  • Dzień Dziecka na sportowo

    23 czerwca, tj. wtorek, na 2, 3 i 4 lekcji uczniowie klas IV-VI uczestniczą w imprezie szkolej "Dzień Dziecka na sportowo". 1 lekcja to godzina z wychowawcą. Pozostałe lekcje- według planu. Szczegóły: u wychowawców i p. B. Hanuli -Dziewy.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY im. KEN w Bardzie z Filią w Przyłęku
    Polna 1
    57-256 Bardo
    spbardo@interia.pl

    Filia w Przyłęku: ul. Fabryczna 7, 57-256 Bardo
  • Sekretariat w Bardzie (+48) 74 8171 371
    Fax (+48) 74 8171 732
    Sekretariat w Przyłęku: (+48) 74 8170255

Galeria zdjęć