Regulamin przedszkolnego konkursu
„MOJE ULUBIONE KWIATY WIOSNY ”
dla dzieci od 3 do 6 lat
Przedszkole Publiczne w Bardzie z Filią w Przyłęku zaprasza dzieci i rodziców naszego przedszkola do udziału w konkursie pt. „MOJE ULUBIONE KWIATY WIOSNY”
Celem konkursu jest:
propagowanie wiedzy o roślinach i ich roli środowisku;
zachęcanie dzieci, aby pod nadzorem rodziców skorzystali z zasobów internetu, atlasów przyrody itd. w celu pozyskania głębszej wiedzy na temat wiosennych kwiatów;
rozbudzenie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej dziecii rodziców;
stworzenie dzieciom i rodzicom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych;
zachęcanie rodziców do aktywnego udziału w życiu przedszkola;
Regulamin:
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-6 lat uczęszczających do przedszkola w Bardzie oraz Filii w Przyłęku. W wykonywaniu prac powinni pomagać rodzice.
Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy zgodnej z tematem konkursu dowolną techniką i formą.
Rodzaj wykorzystanych materiałów zależy od potrzeb i uznania wykonawców.
Konkurs rozpoczyna się 25.03.2020 r. i trwa do dnia powrotu dzieci do przedszkola.
Każda praca powinna posiadać metryczkę zawierającą: imię i nazwisko dziecka, wiek autora, informację o tym kto pomagał w wykonywaniu pracy oraz numer grupy do której uczęszcza dziecko.
Każde dziecko może wykonać tylko jedną pracę.
Prace przechodzą na własność organizatora, a ich dostarczenie jest równoznaczne ze zgodą na ewentualną publikację.
Pracę prosimy dostarczać do wychowawczyń swojej grupy – (maksymalnie do 5 dni po powrocie do przedszkola).
Oceny prac dokona jury powołane przez Dyrektora Zespołu
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu kolejnych 5 dni od daty złożenia prac . Autorzy najciekawszych prac otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, a prace zostaną wyeksponowane w holu szkoły.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU !
Organizatorzy:
Anna Palko
Beata Adamczyk
Małgorzata Zapała
Na podstawie komunikatu Dolnośląskiego Kuratora Oświaty wydaje się ZAKAZ WSTĘPU Z POWODU ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO KORONAWIRUSEM na teren szkół, przedszkoli i placówek osobom niebędącym ich pracownikami. Zakazem objęte są również obiekty sportowe.
Dla osób zainteresowanych wydawnictwo Nowa Era przekazuje następujące informacje dotyczące e-podręczników:
Z wielką dumą informujemy, że nasza uczennica klasy ósmej "b"- Katarzyna Błauciak z ogromnym sukcesem zakończyła tegoroczne zmagania konkursowe zDolnego Ślązaka z języka polskiego i zdobyła tytuł Laureata. ZDolny Ślązak to prestiżowy konkurs organizowany pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Laureaci konkursu nabywają szczególne uprawnienia: są zwolnieni z odpowiedniej części egzaminu ósmoklasisty oraz przyjmowani w pierwszej kolejności do szkół ponadpodstawowych.
Gratulujemy Kasi dotychczasowych osiągnięć, życzymy dalszych sukcesów oraz wyboru wymarzonej szkoły. Gratulacje należą się również Pani Katarzynie Słonopas, nauczycielce języka polskiego, na której wsparcie Kasia mogła zawsze liczyć
Informujemy, że zgodnie z rekomendacją Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Wojewody Dolnośląskiego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Oświaty w celu zmniejszenia ryzyka zarażenia się koronowirusem na terenie szkoły zostały podjęte działania profilaktyczne w zakresie przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania. Zapewniamy wszystkich zaniepokojonych Rodziców, że szkoła zawsze była i jest zaopatrzona w środki czystości (w tym mydła dezynfekcyjne, papier toaletowy oraz ręczniki papierowe).
W ramach działań profilaktycznych oraz zgodnie z rekomendacją Wojewody Dolnośląskiego unikanie zgromadzeń zmniejsza ryzyko zarażenia się koronowirusem. W związku z powyższym odwołujemy zaplanowane na 12 marca konsultacje z Rodzicami. O dacie kolejnego spotkania poinformujemy w późniejszym terminie. Wszelkie zapytania odnośnie postępów w nauce i zachowaniu Rodzice mogą uzyskać kontaktując się z wychowawcą i nauczycielami przez dziennik elektroniczny.
Uczniowie obu klas ósmych rozpoczęli już przygotowania do wyboru dalszej drogi kształcenia. W poszukiwaniach pomysłu na kolejny etap edukacji pomocne są prezentacje, na które zapraszamy przedstawicieli szkół ponadpodstawowych, znajdujących się na terenie powiatu ząbkowickiego, kłodzkiego oraz dzierżoniowskiego. Reprezentanci tych szkół przedstawiają ofertę edukacyjną swoich placówek na rok szkolny 2020/2021 oraz możliwości ewentualnego dalszego kształcenia lub podjęcia pracy.
W dniu 26 lutego gościli u nas przedstawiciele Szkoły Branżowej I stopnia Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości z Ząbkowic Śl. Dnia 2 marca odbyły się prezentacje I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego z Dzierżoniowa oraz Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości.
16 marca odwiedzą nas przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego z Kłodzka, 23 marca – Zespołu Szkół Technicznych („Budowlanka”) z Kłodzka, natomiast na 25 marca zaprosiliśmy reprezentację z Liceum Ogólnokształcącego z Ząbkowic Śl.
W marcu oraz w terminach po egzaminie ósmoklasisty planujemy zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica z Ząbkowic Śl., Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. H. Cegielskiego z Ziębic oraz w miarę możliwości jeszcze innych szkół, których ofertą są zainteresowani nasi uczniowie.
Linki przydatne do zapoznania się z ofertami szkół:
I Liceum Ogólnokształcące Dzierżoniów: https://youtu.be/ghw5BM5UrtE
Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości: http://www.ksp.klodzko.pl/dla-kandydatow/oferta-edukacyjna-20192020-absolwenci-szkoly-podstawowej/
A. Barul
Informacje w ramach profilaktyki zdrowotnej:
W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa informujemy, aby nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły;
Jeżeli któreś dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
Na terenie szkoły zostały podjęte działania profilaktyczne w zakresie przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;
Jednocześnie informujemy , że jeśli ktoś nie miał kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
W przypadku dodatkowych wątpliwości proszę dzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia- tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).
Karnawał w rozkwicie, także i w naszej szkole. W środowe przedpołudnie szkolna sala gimnastyczna zaroiła się od księżniczek, zwierzaczków, fantastycznych postaci, rycerzy i wielu innych wspaniałych przebierańców z klas I-III. A jak wszyscy się bawili- można zobaczyć na zdjęciach w albumie. Zapraszamy!
Z przyjemnością informujemy, ze nasza szkoła została zgłoszona do Projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, który zakłada stworzenie sieci dostępu do Internetu łączącej wszystkie szkoły w Polsce. OSE będzie siecią wirtualną, opartą na istniejącej infrastrukturze szerokopasmowej.
Od miesiąca grudnia 2019 r. rozpoczęto w budynku szkoły w Przyłęku prace w celu zapewnienia dostępu do szybkiego Internetu. Podobne prace zostaną wkrótce przeprowadzone w szkole w Bardzie.
Wdrożenie OSE pozwoli na:
- cywilizacyjną zmianę w sposobie kształcenia uczniów poprzez przejście z edukacji analogowej ( książki) na cyfrową ( korzystanie z treści udostępnianych w Internecie),
- wprowadzenie nowych form kształcenia oraz nowych programów nauczania kompetencji i umiejętności cyfrowych ( np. powszechna nauka programowania),
- wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich uczniów w Polsce,
- transfer wiedzy i doświadczeń pomiędzy jednostkami edukacyjnymi z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
Już po raz czwarty drużyna "Matematyczne Jurczyki" szykuje się do udziału w Olimpiadzie progamu Destination Imagination. Ekipa w składzie: Kasia Błauciak, Zuzanna Smykla, Krzysztof Warzecha, Miłosz Mazurkiewicz, Hubert Urban i Adam Smykla wybrała już zadanie do zaprezentowania w trakcie Olimpiady, a teraz w trakcie różnorodnych zajęć przygotowuje rozwiązania wyzwań. W ubiegłym tygodniu doszło do wizyty partnerskiej z drużyną z Wrocławia. Spotkanie miało miejsce w Wałbrzychu i trwało dwa dni, w trakcie których uczniowie poznali się, wymieniali doświadczenia, trenowali "wyzwania na już", a także sporo zobaczyli, zwiedzili (m.in. ExploraPark, Palmiarnia, Muzeum Porcelany) i świetnie się bawili. Opiekę sprawowała pani Anna Jurczyc, która w tym roku szkolnym odbyła już szkolenie trenerskie. A teraz przed ekipą mnóstwo pracy. Życzymy wytrwałości.
Uczniowie klas IV i V pozazdrościli swoim młodszym kolegom i także postanowili zajrzeć za zasłonę przyszłości z okazji Andrzejek. W piątek na dużej przerwie hol szkoły stał się salą wróżb, w której królowały wiedźmy odsłaniające przyszłość. Dzięki inicjatywie biblioteki szkolnej oraz zangażowaniu uczennic: Gabrysi, Zosi, Zosi, Amelki,Amelki, Poli, Kai, Natalii,Kingi,Karoliny i Wiktorii wszyscy chętni mogli uczesniczyć w przygotowanych wróżbach i zabawach. Humory dopisywały zarówno wróżkom, jak i wróżącym. Szkoda, że trwało to tylko jedną przerwę... :-(
Dnia 29.11.19 r. uczniowie klas II i III wzięli udział w pierwszym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "Leon".
Konkurs ten powstał w 2013 roku. Początkowo był to konkurs językowy, jednak szybko okazało się, że uczniowie chętnie wzięliby udział w konkursach z innych przedmiotów. Tak zrodził się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy "Leon", który ma na celu nie tylko sprawdzenie posiadanych umiejętności językowych oraz przedmiotowych uczniów, ale także zachęcenie uczniów szkół podstawowych do nauki. "Leon" skierowany jest do uczniów Szkół Podstawowych z całej Polski. Zadania konkursowe przygotowywane są przez doświadczonych nauczycieli pracujących z dziećmi i młodzieżą. Konkurs składa się z dwóch etapów: sesji jesiennej i wiosennej. Bardzo cieszymy się, że 20 uczniów wzięło w nim udział.
Trzymamy za nich kciuki.
"Nie do wiary! Nie do wiary! W bibliotece są dziś czary!" - takie przywitanie oczekiwało na wszystkich tych uczniów, którzy w czwartek odwiedzili bibliotekę w bardzkiej szkole. Nawiasem mówiąc biblioteka naprawdę zmieniła się w salę wróżb, pełną tajemniczej muzyki, światełek rozpraszających mrok oraz Wykwalifikowanej Drużyny Wróżek Kosmicznych, w których role wcieliły się uczennice klasy III B: Emilka, Gosia, Martynka, Martyna, Oliwka,Gabrysia, Ola i Emila pod opieką p. Beaty Kardaś i pomysłodawczyni spotkania-p. Joanny Dyś. Uczniowie mogli poznać swoją przyszłość m.in. rzucając kośćmi, odczytując karty, ustalając marzenia, imona przyszłych wybranków i miłości, wykonywane zawody, weryfikując informacje o swoim charakterze, ulubionych kolorach czy też żywiołach. Bawili się wszyscy: zarówno wróżki, jak i wszyscy ci, którzy sobie wróżyli. Po bibliotecznych czarach uczniowie udali się do swoich klas, w których już w bardziej kameralnym gronie oraz przy słodkościach obchodzili Andrzejki.
,,Szkoła marzeń w Bardzie”
RPDS.10.02.01-02-0048/18
Burmistrz Miasta i Gminy Bardo
oraz
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Komisji Edukacji Narodowej
w Bardzie z Filią w Przyłęku
zapraszają
Stypendystów
wraz z Rodzicami
na uroczyste wręczenie stypendium naukowego przyznanego w ramach
realizacji projektu
„Szkoła marzeń w Bardzie”,
które odbędzie się 30 października 2019 roku o godz. 16.00
w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. KEN w Bardzie.
Podobnie jak w latach ubiegłych Dolnośląski Kurator Oświaty we Wrocławiu zwrócił się do uczniów, ich rodziców i nauczycieli o podarowanie symbolicznej lampki w związku ze zbliżającym się 1 listopada- dniem pamięci o zmarłych. Zebrane w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” białe i czerwone znicze mają zapłonąć na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie, na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie, a także na polskich cmentarzach na Ukrainie, które w okresie letnim są remontowane przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska.
W tym roku również społeczność naszej szkoły nie przeszła obojętnie wobec apelu Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu. Klasa III a- organizator zbiórki w naszym ZSP- serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli akcję i przekazali lampkę jako dar swojego serca. 26 października znicze zostały dostarczone do siedziby Polskiego Radia we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 10.
Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Są to dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. W roku ważnych wydarzeń- 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło akcję „Szkoła pamięta”. Przyłączając się do tej inicjatywy uwrażliwialiśmy naszych uczniów na potrzebę pielęgnowania pamięci zarówno o bliskich, jak i o bohaterach naszej wolności. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań- napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji. Angażując się tuż przed 1 listopada w działania upamiętniające ważne postacie i wydarzenia z naszej historii, zapaliliśmy znicze pod tablicą upamiętniającą zmarłych i ciemiężonych Polaków na Sybirze oraz pod pomnikiem Jana Pawła II- papieża polskiej wolności.
Projekt ,,Szkoła marzeń w Bardzie"
Informujemy, że w związku z trwającymi konsultacjami z Urzędem Marszałkowskim, lista rankingowa stypendystów zostanie ogłoszonaw najbliższym czasie.
14 października w naszym kraju przypada Dzień Edukacji Narodowej, upamiętniający rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 r. Była to pierwsza w Polsce, jak i w całej Europie, władza oświatowa o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej.
W naszej szkole powyższe święto ma szczególną rangę ze względu na fakt, że nosi ona imię właśnie Komisji Edukacji Narodowej. Zwyczajowo w tym dniu na uroczystej akademii składają swoje ślubowanie pierwszoklasiści, co zawsze jest dla nich, jak i dla ich rodziców, ogromnym przeżyciem. W tym roku tradycji stało się zadość. Uczniowie klas Ia i Ib, przygotowani pod czujnym okiem swoich wychowawczyń -p. Beaty Bujnowicz i p. Marzeny Synus-Pruś –nie tylko w uroczysty sposób i w uroczystych strojach złożyli ślubowanie, ale również wystąpili z pięknym programem artystycznym. Każdy z nich został również osobiście pasowany na pierwszoklasistę przez panią wicedyrektor Katarzynę Krzysińską, pełniącą obowiązki gospodarza pod nieobecność pani dyrektor Wioletty Piojdy. Poza częścią uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej związanej z pierwszoklasistami, miały miejsce również wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości, m.in. pana Rafała Batoga, który w imieniu pana Krzysztofa Żegańskiego – burmistrza Miasta i Gminy Bardo oraz pani Barbary Strzelec – Przewodniczącej Rady Miejskiej w Bardzie złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji ich święta. W kolejnej części wydarzenia nastąpiły krótkie występy artystyczne uczennic naszej szkoły, w czasie których można było podziwiać zarówno popisy akrobatyczne, wokalne, jak i taneczne. Całości dopełniły miłe akcenty w postaci życzeń i podarunków dla nauczycieli i innych pracowników szkoły, przygotowane i przekazane przez Samorząd Uczniowski.
Dariusz Szewczyk
Zbiórka zniczy na kresowe cmentarze
Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku przyłączamy się do wielkiej społecznej akcji zbierania zniczy na Kresy Wschodnie. Akcja odbywa się pod patronatem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Patronat medialny objęła TVP Wrocław.
Zwracamy się do uczniów, rodziców oraz pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z prośbą o podarowanie symbolicznej lampki, która zostanie zapalona na jednym z narodowych nekropolii w Wilnie, Łyczakowie, Lwowie i na Ukrainie.
W imieniu organizatorów prosimy o znicze białe lub czerwone.
Zbiórkę organizuje klasa III a w gabinecie nr 23 do dnia 25 października 2019 /piątek/
Więcej informacji na stronie WWW.kuratorium.wroclaw.pl